Genealogia

Małgorzata Gołaniecka v. Gołanicka1517

Imię i nazwisko
Małgorzata Gołaniecka v. Gołanicka
Nazwisko
Gołaniecka v. Gołanicka
Imiona
Małgorzata
Śmierć dziadka macierzystegoZygmunt Margoński
przed 1 stycznia 1453

ŚlubMaciej Grudziński v. GrudzieńskiZobacz rodzinę
1468

Śmierć ojcaMichał Gołaniecki v. Gołanicki
przed 1476

Śmierć matkiHelena Margońska
przed 1476

Śmierć babci macierzystejHelena Trzebawska
po 1475

Ślub dzieckaJan GołanieckiDorota GrudzińskaZobacz rodzinę
1493

Śmierć siostryBarbara Gołaniecka v. Gołanicka
1501

Ślub dzieckaMarcin z Iwanowic Koźmiński v. GruszczyńskiDorota GrudzińskaZobacz rodzinę
przed 1502

Ślub dzieckaPiotr SokołowskiBarbara GrudzińskaZobacz rodzinę
1505

Ślub dzieckaAndrzej z Grudny GrudzińskiKatarzyna TrzebawskaZobacz rodzinę
przed 1507

Śmierć mężaMaciej Grudziński v. Grudzieński
1513

Ślub dzieckaZygmunt na Gołańczy GrudzińskiAnna z Niewiesza PoddębskaZobacz rodzinę
1518

Śmierć po 1517

Rodzice - Zobacz rodzinę
ojciec
matka
probant
siostra
Rodzina z Maciej Grudziński v. Grudzieński - Zobacz rodzinę
mąż
probant
Ślub: 1468
syn
syn
córka
syn
syn
córka
córka
syn
córka
córka
córka

Notatka

herbu Kotwicz, galaz slaskiej rodziny Kotwiczow, nazwisko od majątku Golanice w Wielkopolsce dz. d. Gołańcz, Tomczyce (Thumnicze), Słupowa, Chwaliszewo, Roszwabowo (Rostrzębowo), Rybowo (Robowo), Bracikowo, Górzna, Pieczowo, Gromadno, Chwalmirowo (Falmierowo), Czajcze, Gruszka (Kruszka), Podrożna z Jez. Trlącznik (Podroszna), mł. Klawek (Klawkow), Szczyrbino z mł. (Strzyszlino?), Piekłow Młyn, Borowo (m. in. dzięki temu małżeństwu z Gołaniecką Maciej został szwagrem Wojciecha ze Skąpego Kościeleckiego podkomorzego dobrzyńskiego)

obecnie miasto Gołańcz to ośrodek gminy w powiecie wągrowieckim, na której obszarze znajdują się też wsie Tomczyce i Rybowo

638 (Nr. 144) 1468Małgorzata ż. Macieja Grodzińskiego w tow. Chawl. (?) Lipinskiego i Stanisł. Gezerskiego stryjów oraz Przecława Potulickiego klana rogoz. i Andrzeja Chawloczkiego (?) wujów swych, dziedziczka de Golancza, całe cz. cz. dóbr swych dziedzicznych ojcz. i mac. w m. Gromadno i wsiach: Chawlmirowo, Gruszka, Podrożna, Wyszka, Wyszoczka, Czajcze, Geziorki, Poborka, Huncza (?), Rudna, Szumszeczno p. N. daje z mił. męż. mężowi (p. 69)

4655 (Nr. 1385) 1469GD. Małgorzata, dziedziczka de Golancza, ż. N. Macieja Grodzyenskyego w tow. Przecława z Potulic śremskiego (kasztelana) stryja i Janusza de Lypyen wuja dziedziców, całe swe cz. dziedz. w poł. miasta Margonina, fortalicji, jeziora i młyna i całe cz. wsi Margońska wieś, Garbowo i całą 4-ą cz. młynów Wilkowski i Nadolny za połowę wsi Gythkowicze w p. kc. z dopł. 2.000 zł. GD. Domaratowi dziedzicowi w Margonin wymienia (f. 17v)

411 (Nr. 23 zs) 1493N. Małgorzata Gołaniecka, ż. Macieja Grodzieńskiego z I i Jadwiga, ż. Stanisł. Potulickiego z II. 1-a pozywa drugą, iż ludzi swych ze Złotowa nasłała do jej borów i do wsi: Gromadno, Gruszka, Chwalynczewo Czaycze i Sczyrbinko (f. 233v)

119 (Nr. 146) 1497Jadwiga Łabiska, żona Stanisława Potulickiego, i Mikołaj siostrzeniec jej rodzony dziedzice w Złotowie z I i Małgorzata Gołaniecka żona Macieja Grodzieńskiego klana bydgoskiego z Mikołajem i Wincentym siostrzeńcami rodzonymi, braćmi rodzonymi niedzielnymi dziedzicami Wysokiej z II zapis na ugodę graniczną między dobrami dziedzicznymi Złotowem z I oraz Gorznem i Pieczewem z II (p. 160)

154 (Nr. 146) 1498Spytek Żabicki prokur. Jadwigi Łabiskiej żony Stanisława Potulickiego Jan i Mikołaj bracia rodzeni niedzielni, dziedzice w Złotowie, z I i Andrzej Siedlecki prokurator Małgorzaty Gołanieckiej żony Macieja Grodzieńskiego klana bydgoskiego i Mikołaja klana dobrzyńskiego oraz Wacława (!) braci rodzonych niedzielnych dziedziców de Wysoka sprawa rozgraniczenia Złotowa, Pieczewa i Górzna (p. 199)