Genealogia

Benedykt z Miłosławia Górski1486

Imię i nazwisko
Benedykt z Miłosławia Górski
Nazwisko
Górski
Imiona
Benedykt z Miłosławia
ŚlubAgnieszka NieparckaZobacz rodzinę
po 1472

Śmierć siostryMałgorzata (Marusza) Górska
po 1484

Śmierć przed 1486

Rodzice - Zobacz rodzinę
ojciec
matka
probant
brat
brat
siostra
Rodzina z Agnieszka Nieparcka - Zobacz rodzinę
probant
żona
Ślub: po 1472
syn
córka
Stanisław Imbir Objezierski + Agnieszka Nieparcka - Zobacz rodzinę
mąż → żona
żona
Ślub: przed 1486
pasierb
pasierb
pasierb
pasierb
pasierb
pasierb
pasierbica
pasierbica
pasierbica
Jan Wielżyński + Agnieszka Nieparcka - Zobacz rodzinę
mąż → żona
żona

Notatka

herbu Łodzia, chorąży kaliski

9191 [Pozn.] (Nr. 9 gr. 1386) 1481Str. i GD. Benedykt Gorski, chor. kaliski, na swej części dziedz. wsi Kampa, Czarnotki, Czosna p. pyzdr. zap. 500 grz. pos. i t. w., ż. GD. Agn. z Niepartu (f. 142v). Ta Agn. z N. w tow. X. Jana z Giłowca, kan. pozn. stryja i G. Piotra z Opalenicy. chor. pozn. wuja, całe 3-e cz. wsi Niepart z 3-ą cz. fortal. i 3-e częsci Gogolewa i Ciołkowo p. kośc. rez. mężowi (f. 142v)

1509 (Nr. 168) 1487ND. Agnieszka z Niepartu, ż. G. i str. Stanisława Hymbyr z Objezierza, w tow. GD. Jerzego Tomickiego stryja i Piotra Opalenickiego wuja, kwituje GD. Wojc. Gorskiego, klana lędz. i stę wschow., jako stryja rodz. i op. GD. Feliksa, s. o. GD. Benedykta G. chorążego kaliskiego, oraz tegoż Feliksa i Elżbietę, z oprawy pos. i wiana na wsiach: Kampa, Czarnotki, Oczosna, zap. przez ol. Benedykta G., skąd przenieśli tę jej oprawę na 3-ą cz. wsi Niepart, Gogolewo, Czolhowo (f. 41)

1243 (Nr. 24) 1512N. Maciej Krzyżanowski, jako prok. N. Elżbiety, c. o. Benedykta Gorskiego, a ż. Jana Rosnowskiego stolnika pozn., pw. X. Janowi archidjak. wikar. i ofic. pozn., Piotrowi klanowi nakiel. i Maciejowi, bciom rodz. niedz. ss. ol. Wojc. Gorskiego z Miłosławia sty wschow., bratankom rodz. ol. Andrzeja G. który to ol. Wojciech i Andrzej mając w swej opiece Elżbietę i jej brata rodz. Feliksa G., wzięli 500 zł. w. za wsie Lang i Bargowo p. kośc., które wsie ojciec Elżbiety i Feliksa trzymał spos. wyderk., a oni trzymali po + ojca też (f. 41) Ten Wojciech to klan lędzki i sta wschowski, a Andrzej podkom. pozn., tenut w Wałczu i Drachimie, bcia rodzeni z Góry, też bcia rodzeni ol. G. Benedykta Gorskiego chorążego kaliskiego, a stryjowie Feliksa, s. o. Benedykta. Te wsie ol. Benedykt miał sobie wyderk. przez G. Marcina Ponieckiego (f. 41)

Słownik historyczno-geograficzny ziem Polskich w Średniowieczu http://www.slownik.ihpan.edu.pl/ Tablice Kiszewscy i Objezierscy herbu Nałęcz