Genealogia

Zofia Lubrańska1562

Imię i nazwisko
Zofia Lubrańska
Nazwisko
Lubrańska
Imiona
Zofia
Śmierć dziadka macierzystegoJan z Zagórzyna Żychliński
przed 1514

Śmierć ojcaMikołaj Gardzina Lubrański
21 lutego 1524

ŚlubMikołaj Świenicki v. NiewierskiZobacz rodzinę
ok. 1533

Śmierć brataGrzegorz Jerzy Gardzina Lubrański
przed 15 czerwca 1533

Śmierć siostryBarbara Lubrańska
przed 1534

Śmierć matkiJadwiga z Zagórzyna Żychlińska
1535

Śmierć siostryJadwiga Lubrańska
1558

Śmierć przed 1562

Rodzice - Zobacz rodzinę
ojciec
matka
Ślub: przed 1508
brat
siostra
siostra
siostra
probant
siostra
Rodzina z Mikołaj Świenicki v. Niewierski - Zobacz rodzinę
mąż
probant
Ślub: ok. 1533
syn
córka
córka

Notatka

herbu Godziemba

2709 (Nr. 2 gr. I. i Rel. Kon. 2) 1533G. Anna z Oporowa, wdowa po ol. Grzegorzu Lubranskim, pani wienna, z I i Dobrogost, Jan i Anna, ss. i c. o. G. Wincentego Swidwy z Szamotuł klana gn., z G. Doroty, Jan i Jadwiga, dzieci ol. G. Jana Opalenskiego, z G. ol. Barbary z Lubrańca, zrodzeni, Anna, żona Mikołaja Russockiego, klana biechow, st. łęczyc., przede., raw., Zofja, ż. Mikołaja Swiniczkiego, i Jadwiga, siostry rodzone oraz nepoci i nepotki tegoż Grzegorza Lubrańskiego i jego dziedzice i spadkobiercy. Pani wienna Anna, ma opr. na m. Kazimierz i wsiach przyległych. (f. 300). Chodzi teraz o tę jej oprawę

2817 (Nr. 3 gr. I. i Rel. Kon. 3) 1536G. Zofja, żona G. Mikołaja Swienieckiego, dziedziczka części dóbr miasta Kazimierza i wsi przyległych, spadłych po + Grzegorza Lubrańskiego z Lubranca, sprawa z G. Tomaszem Lubranickim klanem brzeskim, roszczącym pretensje do spadku mocą ordynacji uczynionej między ol. Janem biskupem i ol. Mikołajem, wojewodą pozn. braćmi rodz. z Lubranca, (f. 11v). Jadwiga, ż. Macieja Opaleńskiego, ditto (f. 12). Dobrogost, Jan i Anna, dzieci ol. Wincentego z Szamotuł, klana gnieźn., ditto (f. 12v). Jan i Jadwiga, dzieci ol. Jana Opalieńskiego ditto (f. 13v). Anna, żona Mikołaja Russockiego, klana biechowskiego ditto (f. 14)

1119 (Nr. 9) 1546G. Mikołaj z Russocic, klan biechowski, pw. z pozwu G. Zofji Niewierskiej, c. ol. M. Mikołaja z Lubrańca wojewody poznańskiego, obec. żony G. Mikołaja N.; chodzi o oprawę posagu jej matki ol. Jadwigi z Zagórzyna na Gadowie w p. koniń. (f. 136) Gadowo należ. do dóbr Kazimier. Tu są przedłożone listy pergam.: Wojciech Skóra z Gaju podkomorzy dobrzyński i GWP.; Teodrzyk bp. lubuski, kapituła lub., miasto Kazimierz i wsie przyl.: Nieświastowo W., Nieświastowo M., Mokre, Bieniszewo, Lijnbyecz, Kamienica, Sławołucz, Gadowo, Czartowo, Biskupice, Lassyno w p. kon., oraz Przybysław w p. pyzdr. za 7. 000 zł. węg. MD. Mikołajowi Gardzinie z Lubrańca wdzie kalis. sprzedają. Dat. w Kl. Bledzew. we wsi Falkiemwald, środa w wig. wniebowz. N. M. P. A. D. (brak). Mikołaj Gardzina wda kaliski na wsi Gadowo w p. kon. zap. pos. 400 zł. w. it. wiana Jadwidze z Zagrzyna wojewodzinie pozn. (!). Dat. Kalisz śr. w okt. Ziel. Sw. A. D. (brak). 1535. Mikołaj z Russocic klan biechow., starosta łęczycki, rawski, przedecki, z I i G. Zofja, ol. M. Mikoł. z Lubrańca wdy pozn. córka, ż. G. Mik. Szwijnijeczskiego z II dokonynują zamiany dóbr. klan daje jej swe wszystkie dobra w pow. szadkow. wzajem za jej części w mieście Kazimierz i wsiach przyl. To Zofja Swiniecka s. Niewierska (f. 136)

687 (Nr. 7 Inscr. i Decr. Zs.) 1547Wojc. Biernacki pw. GG. Mikoł. i Stanisławowi Niewieskiem dz-om w Zelaskowie (f. 338) Zofja Lubrańska ż. Stan. N. (f. 339v)

3512 (Nr. 5 gr. I. i Rel. Kon. 5) 1550GG. Anna z Lubrańca wd. po ol. Mikołaju z Russocic klanie biechow. i Zofja z Lubrańca, ż. G. Mikołaja Niewieskiego, pw. Stanisławowi Dziaduskiemu st. kon. pozew do miasta Rychwała (f. 291)