Genealogia

Marcin Ścibor Poniecki1496

Imię i nazwisko
Marcin Ścibor Poniecki
Nazwisko
Poniecki
Imiona
Marcin Ścibor
Śmierć matkiAnna z Ponieca Sokołowska
1467

Śmierć ojcaŚcibor Chełmski v. Poniecki
po 1470

ŚlubBarbara OpalińskaZobacz rodzinę
przed 1476

Śmierć siostryZofia z Ponieca
przed 1477

Śmierć żonyBarbara Opalińska
po 1492

Śmierć 1496

Rodzice - Zobacz rodzinę
ojciec
matka
Ślub: przed 1441
probant
siostra
siostra
Rodzina matki z: Jan z Kościelnik Strasz - Zobacz rodzinę
ojczym
matka
Rodzina z Barbara Opalińska - Zobacz rodzinę
probant
żona
Ślub: przed 1476
syn
córka

Notatka

herbu Ostoja

Słownik historyczno-geograficzny ziem Polskich w Średniowieczu http://www.slownik.ihpan.edu.pl/ 1471 Marcin z Ch. [właściwie z Ponieca] s. Ścibora przyrzeka wypłacić posag ciotce Jadwidze, ż. Jana z Potkany [pow. rad.] wojskiego stężyckiego, a Marcin z Ch. i bratanek (nepos) tegoż Jana s. zm. Mikołaja poręczają za niego (GK 19 s. 460);

7888 (Nr. 9 gr. 1386) 1476MD. Sędziwój Czarnkowski, klan santocki na całych ws Boruszyno, Tarnowiec, Młynkowo, Góry, Czyskowo z młynami na Noteci i Smieskowo p. pozn., 2.000 zł. w. dzieciom swym GG. Annie i Mikołajowi, którą sumę odebrał od G. Marcina Ponieczkiego jako ich mac. i babiśną, wieczyście zap. (f. 41v)

6145 (Nr. 1387) 1486N. Adam z Nowegomiasta w tow. Bartosza Stangoskiego stryja i Marcina Ponieckiego wuja, całe części miasta Nowemiasto i całe wsie: Szkaradow, Mszyczyno, Chromiec, w p. kośc., Komorze, Klanka W., Dambrowa, Pogwyzdowo, Boguszyno, Laskowka, Choczicza i poł. wsi Stangoszycze i bliższość po śmierci siostr rodzonych i połowę żeglugi na Warcie koło wsi Zubrza w p. pyzdr. za całą wieś Gogolewo w p. kośc. wymienia z Janem Roszdrażewskim (f. 55v)

1542 (Nr. 168) 1488GD. Elżbieta, ż. GD. Jana Rozdrażewskiego, w tow. Marcina Ponieckiego, brata rodz. i Macieja Gostyńskiego wuja, opr. pos. i wiana na Gogolewie p. py. ustępuje Adamowi z Nowego Miasta (f. 63). Taż opr. na wsiach Gorzub i Smoszewo p. py. ceduje ND. Elżbiecie, c. o. Piotra z Nowegomiasta, a ż. N. Stanisł. Sczurskiego (f. 63) Stanisław i Mikołaj Sczurscy, bcia rodz. niedzielni (f. 63v) obok innych poręczycieli tej Elżbiety ręczą za nią Janowi R., iż uwolni całe cz. cz. m. Nowemiasto i wsi Laskówka, Pogwizdowo, Mszczyczyno, Chromiec, Komorze, Klanka, W. Dambrowa, Boguszyno, Chocycza i cz. przewozu na Warcie, oraz wś. Lubrza w pp. kość. i py. (f. 63v)

Słownik historyczno-geograficzny ziem Polskich w Średniowieczu http://www.slownik.ihpan.edu.pl/ Tablice Opalińscy, gałąź Bnińskich herbu Łodzia