Poraj

Franciszek Maksymilian PorajPstrokońskiWiek: 47 lat18011848

Imię i nazwisko
Franciszek Maksymilian PorajPstrokoński
Nazwisko
Pstrokoński
Imiona
Franciszek Maksymilian Poraj
Urodziny 1801
Urodziny brataIgnacy PorajPstrokoński
1802 (Wiek 12 miesięcy)

Ślub rodzicówFeliks PorajPstrokońskiRozalia Jarmułt MlickaZobacz rodzinę
przed 1803 (Wiek 2 lata)

Urodziny brataLeon PorajPstrokoński
1803 (Wiek 2 lata)
Urodziny siostryFlorentyna PorajPstrokońska
1813 (Wiek 12 lat)

Urodziny brataAntoni Poraj Pstrokoński
ok. 1816 (Wiek 15 lat)

Śmierć ojcaFeliks PorajPstrokoński
przed 1827 (Wiek 26 lat)

ŚlubRozalia Aniela CzarneckaZobacz rodzinę
1832 (Wiek 31 lat)
Urodziny córki
1.
Józefa Rozalia Poraj Pstrokońska
1833 (Wiek 32 lata)
Śmierć matkiRozalia Jarmułt Mlicka
po 1838 (Wiek 37 lat)

Urodziny syna
2.
Feliks PorajPstrokoński
ok. 1840 (Wiek 39 lat)

Urodziny córki
3.
Honorata (Ignacja Honorata) Poraj Pstrokońska
ok. 1840 (Wiek 39 lat)

Urodziny syna
4.
Józef Poraj Pstrokoński
18 marca 1846 (Wiek 45 lat)
Śmierć 21 kwietnia 1848 (Wiek 47 lat)
Rodzice - Zobacz rodzinę
ojciec
matka
Ślub: przed 1803
-1 rok
probant
2 lata
młodszy brat
2 lata
młodszy brat
brat
młodsza siostra
4 lata
młodszy brat
Rodzina z Rozalia Aniela Czarnecka - Zobacz rodzinę
probant
żona
Ślub: 1832Grodzisko
2 lata
córka
8 lat
syn
1 rok
córka
6 lat
syn
Rodzina z N Rudnicka - Zobacz rodzinę
probant
żona
syn

Notatka

herbu Poraj, dziedzic Rozniatowa?, posesor Kosowa wylegitymowany w Królestwie w 1839 r.

E. Sęczys, „Szlachta wylegitymowana”

1826 w Rożniatowie spis po Feliksie P, wdowa Rozalia z Mleckich (brat jej Antoni M.) dzieci: Leon, Florentyna, Antoni, Franciszek, Ignacy-z Osowca w poznańskim. Dobra Rożniatów z kol.Dąbrowa kupione w 1798 r. za 105 tys.zł, a długi wartość majątku przewyższyły (Dębski 1826 k.90)

Parafia Kosmów Akta urodzeń, małżeństw i zgonów 1827 Akta urodzeń 1827 Akt 3. Szadek Działo się w wsi Kosmowie dnia czternastego stycznia tysiąc ośmset dwódziestego siódmego roku o godzinie jedenastej przed południem. Stawił się Urodzony Felix Rokossowski dzierżawca wsi Szadku lat trzydzieści pięć liczący, w Szadku zamieszkały w obecności Urodzonego Maxymiliana Rokossowskiego stryja nowonarodzonego liczącego lat trzydzieści sześć w Szadku zamieszkałego i Urodzonego Franciszka Pstrokońskiego lat dwadzieścia trzy mającego w Rożniatowie zamieszkałego i okazał nam dziecię płci męskiej urodzone tu w Szadku dnia dwudziestego dziewiątego listopada o godzinie dziesiątej przed południem roku zeszłego z jego małżonki Nepomuceny z Koszutskich lat dwadzieścia siedem mającej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostały imiona Saturnin Ksawery i Ildefons, a rodzicami jego chrzestnemi byli Urodzony Józef Rokossowski i Urodzona Rozalia Pstrokońska, asystenci Urodzony Maxymilian Rokossowski i Urodzona Katarzyna Pstrokońska. Akt ten stawającemu i świadkom przeczytany, podpisany przez nas, ojca i świadków został. X. Gwidon Gołębiowski

Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Jeziorsko (pow. turecki) 1808-1874 Akta urodzeń, małżeństw, zejścia 1828 Akta urodzeń Akt 33. Ostrów 18.05.1828 Franciszka Joanna Nepomucena Pstrokońska ur. 04.05.1828 w Ostrowie Ojciec: Wielmożny Wincenty Pstrokoński, dziedzic dóbr Ostrowa, tamże zamieszkały, rok 40 kończący Matka: Wielmożna Petronella z Gojskich, lat 30 Chrzestni: Wielmożna Rozalia z Mlickich Pstrokońska ze swym synem Franciszkiem Pstrokońskim z Rożniatowa

1828 Rozalia z Mlickich P., jej syn Franciszek, sukcesja po dziadzie i babie Józefie Teodorze i Wiktori z Giżyckich Kiełczewskich (Główczyński-Kalisz 1832)

1833 spadkobiercy Feliksa P z Rożniatowa, wd.Rozalia z Mleckich , Antoni, Franciszek, Ignacy, Leon, Florentyna żona Jozefa Gałczyńskiego. Rożniatów wieś i folwark, pólrolników 3, zagrodników 6, wiatrak, kolonia Holendry Dabrowa 7 hub-7 osadników. (Janczewski 1833 k.696-700)

1839 Rozalia z Mlickich wdowa po Feliksie z Rożniatowa sukcesorzy: Florentyna z P. żona Józefa Gałczyńskiego z Bogusławic w konińskim, Antoni, Franciszek, Ignacy, Leon Pstrokońscy (Janczewski 1839 a.103) opis Rożniatowa zajętego za długi i koloni Dąbrowa. (Janczewski 1839 k.450v-55)

Parafia Grodzisko Rok 1845 9. Zimne Działo się w Grodzisku dnia dwudziestego drugiego października tysiąc osmset czterdziestego piątego roku, o godzinie szóstej po południu. Wiadomo czyniemy, ze w przytomności świadków Wielmożnych Napoleona Czarneckiego lat trzydzieści siedm liczącego brata nowo-zaślubionej współ-dziedzica dóbr Kossow,zamieszkałego w Zimnem i Wielmoznego Franciszka Pstrokońskiego, szwagra nowo- zaślubionej, lat czterdzieści trzy liczącego, posesora wsi Kossowa, w Kossowie zamieszkałego, na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijnie małżeństwo między Urodzonym Ignacym Erazmem Tadeuszem Janem Kantym pięć imion Dramińskim, kawalerem, synem Urodzonych Hieronima i Julianny z Stablewskich małżonków Dramińskich, possessorem Gostunia, parafii Giewartow, tamże zamieszkałym, urodzonym w Kleryka ? mającym lat dwadzieścia dziewięć, a panną Heleną Czarnecką córką Urodzonych Ignacego i Józefy z Szołowskich małżonków Czarneckich, dziedziców dóbr Kossowa, współdziedziczką tychże dóbr, urodzoną i zamieszkałą w Zimnem, majacą lat dwadzieścia sześć. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi tak w parafii Grodzisko jako też parafii Giewartowo, w dniach czternastym, dwudziestym pierwszym i dwudziestym ósmym miesiąca września roku bieżącego, jako też zezwolenie ustne rodzica nowozaślubionego i matki nowozaślubionej, gdyż ojciec jej nie żyje. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Małżonkowie nowi oświadczają iż umowy przedślubnej nie zawarli. Akt ten stawającym i świadkom przeczytany, i przez tychże podpisany został. Podpisy: Helena Czarnecka Ignacy Dramiński Hieronim Dramiński N. Czarnecki Franciszek Pstrokoński

54/755/0/6.1/39: Księga urodzeń, małżeństw i zgonów Parafia Grodzisko Akt urodzenia 22. Kossow [Kosew] Działo się w Grodzisku dnia 19 marca 1846 roku o godzinie jedenastej przed południem stawił się Wielmożny Franciszek Pstrokoński posesor Kossowa lat 44 liczący w Kossowie zamieszkały w obecności Jana Sobolczyka gospodarza lat 40 liczącego i Ignacego Bartczyka gospodarza lat 33 liczącego, obydwóch zamieszkałych w Kossowie i okazał dziecię płci męskiej urodzone dnia wczorajszego o godzinie dziewiątej w wieczór z jego małżonki Anieli z Czarneckich lat 36 mającej. Dziecięciu temu na chrzcie św. w dniu dzisiejszym odbytym nadano imię Józef - a rodzicami chrzestnymi byli Wielmożny Napoleon Czarnecki dziedzic dóbr Kossowa z Wielmożną Michaliną Prądzyńską z siostrą swoją z Zimnego. - Niniejszy akt został stawającemu i świadkom przeczytany i przez ojca podpisany, świadkowie pisać nie umieją.

1848 Testament Franciszka Poraj Pstrokońskiego syna Rozali Mleckiej, żona Rozalia z Czarneckich (jej brat Napoleon Cz.) ich dzieci: Józefa, Honorata, Fortunat, Feliks. (Trzaskowski 1848 k.769)

Parafia Grodzisko Akta zgonów 1848 Akt 39. Działo się w Grodzisku dnia 27 kwietnia 1848, o godz pierwszej po południu stawili się Wielmożny Ignacy Dromiński posesor Zimnego lat 30 liczący w Zimno zamieszkały i Wielmożny Napoleon Czarnecki posesor wsi Prusinowic lat 40 liczący w Prusinowicach zamieszkały, obydwaj szwagrowie zmarłego i oświadczyli iż w wsi Kossowie dnia 21 kwietnia roku bieżącego o godzinie ósmej wieczorem umarł Franciszek Pstrokoński lat 47 mający, mąż pozostałej Wielmożnej Anieli z Czarneckich Pstrokońskiej - syn Feliksa i Rozalii z Mlickich Pstrokońskich nieżyjących - posesor wsi Kossowa tamże zamieszkały, urodzony w wsi Mleczach W. Ks. Poznańskim. - Po przekonaniu się naocznie o śmierci Franciszka Pstrokońskiego alt ten stawającym przeczytany i przez tychże podpisany. Ksiądz Teodor Lesiewicz proboszcz parafii Grodzisko Napoleon Czarnecki Ignacy Dramiński