| | Jan „Starszy” Danaborski –1518 Petronela (Piotrusza) Oporowska –1536 | | |
Jan „Młodszy” Danaborski –1504 | | |
| | Katarzyna ks. raciborska 1450–1492 Włodko (Władysław) z Danaborza 1410–1467 | | |
| | Wacław (Władysław) Ostroróg –1527 Urszula z Kutna Potocka –1547 | | |
| | Helena ks. raciborska 1450–1478 | | |
Mikołaj III ks. raciborski –1506 Anna Małgorzata z Pleszewa Tęczyńska –1552 | | |
Magdalena ks. raciborska – | | |
| | Jan v. Janusz ks. raciborski –1493 | | |
| | Wacław ks. raciborski 1390–1456 Małgorzata z Szamotuł –1464 | | |
| | Jan II „Żelazny” ks. raciborski 1375–1424 Helena ks. nowogrodzka –1449 | | |
| | Jan I ks. raciborski 1340–1380 | | | | Mikołaj II ks. opawski 1288–1365 | | | | Mikołaj I ks. opawski 1256–1318 | | | | Przemysł Ottokar II król czeski 1233–1278 Małgorzata austriacka –1267 Agnieszka Palcerik von Kuenring – | | | | Wacław I król czeski 1205–1253 Kunegunda niemiecka 1200–1248 | | |
| | | Rościsław ks. halicki 1225–1263 | | |
|
|
|
|
| | | … Przemysł ks. raciborski –1306 | | | | Władysław ks. opolski –1281 Eufemia wielkopolska –1281 | | | | Kazimierz I ks. opolsko-raciborski 1178–1229 | | |
| | | Władysław Odonic ks. wielkopolski 1190–1239 | | |
|
|
| | | Konrad II ks. czerski 1251–1294 Jadwiga legnicka 1259–1280 | | | | Ziemowit I ks. mazowiecki 1224–1262 Perejasława halicka –1283 | | |
| | | Bolesław II Łysy ks. legnicki 1224–1278 Eufemia (Alenta?) gdańska – | | |
|
|
|
|
|
|
| | | Henryk III (V) Żelazny ks. zagański 1312–1369 | | | | Henryk II (IV) ks. zagański 1291–1342 Matylda brandenburska 1296–1329 | | | | Henryk I (III) ks. głogowski –1309 Mechtylda brunswicka –1318 | | | | Konrad I ks. głogowsko-bytomski –1273 Salomea wielkopolska 1236–1267 | | |
| | | Albrecht ks. brunswicki na Lueneburgu 1236–1252 Alessina z Montferrat –1285 Elżbieta brabancka 1243–1261 | | |
|
|
| | | Herman I Długi mrgr. brandenburski 1275–1308 | | | | Otto II (V) Długi mrgr. brandenburski –1299 Jutta von Henneberg zu Coburg –1327 | | |
| | | Albert I von Habsburg król niemiecki 1255–1308 Elżbieta tyrolska 1262–1313 | | |
|
|
|
|
| | | Wacław ks. płocki 1293–1336 Damilla Elżbieta litewska –1364 | | | | Bolesław II ks. mazowiecki 1251–1313 … Gaudemunda Zofia litewska –1288 Kunegunda czeska 1265–1321 | | | | Ziemowit I ks. mazowiecki 1224–1262 Perejasława halicka –1283 | | |
| | | Trojden (Trojnat) ks. litewski – | | |
| | | Przemysł Ottokar II król czeski 1233–1278 Małgorzata austriacka –1267 Agnieszka Palcerik von Kuenring – | | |
|
|
| | | Giedymin w. ks. litewski 1275–1341 | | | | Butywid (Putuwer) ks. litewski –1296 | | |
|
|
|
|
|
|
|
|