GORZKOWICE


Family History Library
Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Parafia Gorzkowice

Film  4831276

Akta urodzeń 1783-1816

Rok 1784
Gorzkowice
Dnia 4-go. Ten sam ochrzcił imionami Stefan i Augustyn, syna uczciwych Ignacego i Agnieszki Niwickich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi [byli] Urodzony Ignacy Wierzchlejski ze swoją żoną Urodzoną Marianną z Zaręmbów.
Rok 1785
Krzemieniewice.
Dnia 5-go ?. Ten sam ochrzcił imionami Barbara Tekla, córkę Urodzonych Jana i Justyny z Kamockich Stetkiewiczów posesorów, której rodzicami chrzestnymi [byli] Urodzony Zygmunt Kamocki? dziedzic dóbr Kodręb z Urodzoną Marianną Rostkowską posesorka Chrzanowic.
Rok 1790
Luty
Krzemieniewice.
Dnia 10-go. Ten sam ochrzcił imionami Apolonia i Tekla, córkę Urodzonych Antoniego i Agnieszki Bossowskich, której rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Maciej Trepka z Urodzoną  panną Ewą Trepczanką z Krosna. Dziecko to po tygodniu zmarło i pochowane zostało w dużym grobowcu.
październik
Kotków.
Dnia 7-go. Ten sam ochrzcił z wody w domu w niebezpieczeństwie, mianowicie trzema imionami Maksymilian, Brunon i Edward, syna Wielmożnego  Stanisława i Anny z Walewskich Zambrzyckich, podkomorzych JKM, którego rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Ksawery Starczewski z Urodzoną Teklą z Sielnickich swoją żoną z Gościnnej.