WIELENIN

 

Family History Library

Archiwum Diecezjalne we Włocławku

Parafia Wielenin

Dekanat Uniejów

 

Metryki urodzonych 1594-1694

Akta urodzeń 1803-1836

Akta małżeństw 1803-1866

Akta zgonów 1803-1868

 

 

    Metryki urodzonych 1594-1694

Film 2102900, sygn. 1

 

Rok 1594

Księga metryczna A.D. 1594

? dnia stycznia były przez Alberta zarządcę parafii kościoła św. Jakuba wielin? ochrzczony syn Urodzonego Pana Malonowskiego i jego małżonki Zuzanny, urodzony był 29 grudnia. Nadane mu imię Jan. Rodzice chrzestni Szlachetni Stanisław Pegowski zwany ? i Pani Proboszczewska.

Kozanki Podleśne

Roku jak wyżej, dnia 25 lutego, była przeze mnie Alberta zarządcę kościoła parafialnego św. Jakuba w Wielenienie, ochrzczona urodzona 24 tego miesiaca, córka Szlachetnego Pawła Zaborowskiego z Kozanek Podleśnych i jego małżonki Jadwigi. Nadano jej imię Jadwiga Rodzice chrzestni Marcin kierownik szkoły i Kozanecka Gromalowa.

Czepowo

Roku jak wyżej, dnia 20 kwietnia, była przeze mnie Alberta zarządcę kościoła parafialnego św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 19 tego miesiąca, córka Urodzonego Piotra Pęgowskiego zwanego Dyzio z Krępy i jego małżonki. Nadano jej imię Małgorzata. Rodzice chrzestni Albert ? i Agnieszka z Pęgowa.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 9 maja, była przeze mnie Alberta zarządcę kościoła parafialnego św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 6 tego miesiąca, córka Szlachetnego Zelgowskiego z Gorzewa i jego małżonki Justyny. Nadano jej imię Anna? Rodzice chrzestni Marcin mieszkaniec z Wielenina i Agnieszka Zelgowska córka Andrzeja Zelgowskiego.

Rok 1595

Roku jak wyżej, dnia 8 kwietnia został przeze mnie, Alberta zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie ochrzczony syn Jana Rozyckiego i jego małżonki Zofii, urodzony tego samego dnia kwietnia, nadano mu imię Albert. Rodzice chrzestni Szlachetny Jerzy? i wdowa Zaborowska.

Rożniatów.

Roku jak wyżej, dnia 15 sierpnia została przeze mnie, Alberta zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie ochrzczona, urodzona 10 sierpnia,  córka Szlachetnego Hieronima Karkowskiego z Rożniatowa i jego małżonki Zofii. Nadano jej imię Anna. Rodzice chrzestni Marcin Rado?

Rok 1596

Kozanki

Roku jak wyżej, 20 listopada został przeze mnie, Alberta zarządcę kościoła parafialnego św. Jakuba w Wielenienie, ochrzczony urodzony 13 listopada, syn Szlachetnego Grzegorza Kozaneckiego zwanego Klimo i jego małżonki, któremu nadano imię Marcin. Rodzice chrzestni Marcin kierownik szkoły i Szlachetna wdowa Ag[nieszka] Zaborowska.

Rok 1597

Roku jak wyżej, dnia 8 kwietnia została przeze mnie, Alberta zarządcę kościoła parafialnego św. Jakuba w Wielenienie, ochrzczona urodzona jak wyżej, córka Szlachetnego Hieronima Krasowskiego? i jego małżonki Zofii, której nadano imiona Zofia Potencjanna. Rodzice chrzestni Hieronim ...gowski i Agnieszka Swieczawska?

Rok 1599

Kozanki

Roku jak wyżej, dnia 28 maja, została przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła  św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 27 tego miesiąca, córka Szlachetnego Sebastiana Kozaneckiego zwanego Krzywano? i jego małżonki Doroty?, której nadałem imię Em?cjana. Rodzice chrzestni ... kierownik szkoły wielenińskiej i Regina ...manowa z Kozanek.

Pęgówko

Roku jak wyżej, dnia zaś 18 lipca, została przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła  św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 16 tego miesiąca, córka Szlachetnego Walentego Okupskiego z Pęgówka i jego małżonki Elżbiety, której nadałem imię Anna. Rodzice chrzestni Jan Wieczorek z Wielenina i Jadwiga Pęgowska zwana ?daczówna z Ładaw.

Rok 1600

Rożniatów

Roku jak wyżej, dnia 16 stycznia, został przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba, ochrzczony urodzony 14 tego miesiąca, syn Szlachetnego Macieja Pęgowskiego zwanego Mintus z Rożniatowa i jego małżonki Elżbiety, nadano mu imię Paweł. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Pęgowski z ? i Szlachetna Zaborowska z Kozanek Podleśnych.

Roku jak wyżej, dnia 30 stycznia, został przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba, ochrzczony urodzony 25 tego miesiąca, syn Szlachetnego Macieja Kamazkiego i jego małżonki Elżbiety, nadano mu imię Paweł?. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Rozicki i Elżbieta Rożniatowska.

Rok 1601

Kozanki

Roku jak wyżej, dnia zaś 16 lipca została przez ? zarzadcę parafialnego kościoła św. Jakuba, ochrzczona, urodzona 10 tego miesiąca, córka Szlachetnego Stanisława Gosławskiego? i jego prawowitej małżonki Katarzyny. Rodzice chrzestni Jakub Miszkowicz z Wielenina i Szlachetna Gałęska z Kozanek.

Czepów Kawieczy

Roku jak wyżej, dnia zaś 16 września ? została przez Alberta zarzadcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona, urodzona .. tego miesiąca, córka Szlachetnego N. Wierzbowskiego z Czepowa Kawieczyna i jego prawowitej małżonki Anny. Rodzice chrzestni Szlachetny P..  ..ilkowski z tej wsi i Szlachetna ..archowska z Rożniatowa.

Rok 1602

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia zaś 28 kwietnia, był przeze mnie Alberta, zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony, urodzony 25 tego miesiaca,  syn Szlachetnego Marcina Zelgowskiego z Gorzewa i jego prawowitej małżonki Justyny, któremu nadałem imię Stanisław. Rodzice chrzestni Szlachetny August Pęgowski i Szlachetna Anna Kozanecka, oboje z Ładaw.

Maj

Roku jak wyżej, dnia zaś 6 .., ...  Alberta, zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Mikołaja Zaborowskiego zwanego Kuszpierski? i jego prawowitej małżonki Barbary. Rodzice chrzestni ? Miszkowicz z Wielenina i Agnieszka z Kozanek. Dziecku nadano imię Jan, urodzony był 31 maja.

Rok 1603

Kozanki

A.D. 1603, dnia zaś 5 stycznia, został przeze mnie  Alberta, zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony urodzony 4 tego miesiaca,  syn Szlachetnego Stanisława Kozaneckiego zwanego Bartłomiejczyk i jego małżonki Katarzyny, zostało mu nadane imię Kasper. Rodzice chrzestni Bartłomiej kierownik szkoły wielenińskiej i Szlachetna Łucja? Krobanowska z Kozanek.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 10 lutego, została przeze mnie  Alberta, zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 8 tego miesiąca, córka Szlachetnego Augustyna Pęgoskiego z Ładaw i jego małżonki Elżbiety, zostało jej nadane imię Anna. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Pęgowski zwany Wujcik i Szlachetna N. Zaborowska z Kozanek Podleśnych.

Kozanki

Roku jak wyżej, dnia zaś 9 marca, została przeze mnie  Alberta, zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, [ochrzczona] córka Szlachetnego Jana Galeskiego z Kozanek i jego małżonki Agnieszki, urodzona 1 tego miesiąca, dano jej imię Zofia. Rodzice chrzestni Małgorzata z Kozanek i ? Jakub Miszkowicz z Wielenina.

[Pegówki]

Roku jak wyżej, dnia zaś 1 maja został przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony urodzony 27 kwietnia, syn Szlachetnego Stanisława Pegowskiego zwanego Wujcik i jego małżonki Jadwigi, nadano mu imię Florian. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Zaborowski i Agnieszka Zaborowska zwana Bezowa.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 2 lipca została przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła wielenińskiego, ochrzczona urodzona tego samego dnia, córka Szlachetnego Marcina Zelgowskiego z Gorzewa i jego małżonki Justyny, nadano jej imię Małgorzata. Rodzice chrzestni Klemens [Claudus] z Wielenina i Anna z Zaborowa.

Roku jak wyżej, dnia zaś 6 lipca, została przezz mnie alberta zarządcę parafialnego kościoła wielenińskiego, ochrzczona, urodzona 5 tego miesiąca, córka Szlachetnego Jana Rozaskiego [Różyckiego] i jego małżonki Zofii, nadano jej imię Małgorzata. Rodzice chrzestni Klemens [Claudus] z Wielenina i Szlachetna Łucja  Czepowska.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 6 lipca został przeze mnie Alberta zarządcę parafialnego kościoła wielenińskiego, ochrzczony urodzony 4 tego samego dnia, syn Szlachetnego Stanisława Kozaneckiego z Ładaw i jego małżonki Anny, nadano mu imię Hieronim. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Pęgowski zwany Oszelcki i szlachetna Elżbieta Pegowska z Ładaw.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia zaś 19 sierpnia został przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony urodzony 10 tego samego dnia, syn Szlachetnego Macieja Sarowskiego z Zelgoszcza i jego małżonki Zofii, nadano mu imię Bartłomiej. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Bartłomiej syn ? Czarnika? z ? i Anna córka Szlachetnego Augustyna Pęgowskiego z Ładaw.

Kozanki

Roku jak wyżej, dnia zaś 19 października została przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 17 tego samego miesiaca, córka Szlachetnego Szymona Biernackiego z Kozanek Wielkich i jego małżonki Konstancji, nadano jej imię Katarzyna. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Melchior? syn Jana Krasowskiego z Wielenina ? i Katarzyna córka Szlachetnego ... Zaborowskiego z Kozanek Wielkich.

Rok 1604

Pęgów ?

Roku jak wyżej, dnia zaś 5 marca został przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Walentego Okupskiego z Pęgowa i jego małżonki Elżbiety, któremu nadałem imię Tomasz. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Bartłomiej syn Grzegorza Czerneka? z ? i Anna córka Szlachetnego Jana Brunowskiego z Brunowska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia zaś 7 kwietnia została przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 5 tego miesiąca, córka Szlachetnego Mikołaja Kędziorskiego z Zelgoszcza i jego małżonki Barbary, której nadałem imię Wiktoryna. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Stefan syn Szlachetnego Grzegorza Czepowskiego z Czepowa i Szlachetna Wiktoryna córka Szlachetnego Świętosława Liskowskiego? z ?

Rożniatów

Roku jak wyżej, dnia zaś 1 maja została przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 26 kwietnia, córka Szlachetnego ? Kaznowskiego z Rożniatowa i jego małżonki Jadwigi, której nadałem imię Anna. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Bartłomiej syn Grzegorza Czer? z ? i Zuzanna córka Szlachetnego Macieja Kokoskiego z Ładaw.

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia zaś 31 maja została przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona tego samego dnia, córka Szlachetnego Jakuba Zaborowskiego z Zaborowa i jego małżonki Anny, której nadałem imię Małgorzata. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Jan syn Macieja karczmarza z Piasków i Katarzyna córka Sobieraja z Wielenina.

Rożniatów

Roku jak wyżej, dnia zaś 12 listopada został przeze mnie Szymona zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony urodzony 11 tego miesiąca, syn Szlachetnego Macieja Mientuskiego z Rożniatowa i jego małżonki Elżbiety, któremu nadałem imię Grzegorz. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Bartłomiej syn Grzegorza Czerneka? z ? i Dorota córka Pawła Zaborowskiego z Zaborowa.

Rok 1606

Rożniatów

A.D. 1606, dnia zaś 26 czerwca została przez ? zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 25 tego miesiąca, córka Szlachetnego Macieja Pęgowskiego z Rożniatowa i prawowitej małżonki ?, której nadałem imię Małgorzata. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Szlachetny ? syn ? Kaznowskiego z Rożniatowa i Barbara żona Szlachetnego Pana Jakuba Rożniatowskiego z Rożniatowa i córka ? Pełczyckiego? ?

Pęgówko

Roku jak wyzej, dnia zaś 5 sierpnia została przez ? zarządcę ? parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 29 lipca, córka Szlachetnego Pana Jana Rozickiego z Pęgówka i Zofii jego małżonki i nadane jej zostało imię Marianna. Rodzicami zaś chrzestnymi byli ? z Wielenina syn Stanisława ? żona Urodzonego Pana Grzegorza Czepowskiego z Kawieczyna i córka Urodzonego Pana ? Imiałkowskiego.

Gorzew

A.D. 1606, dnia zaś 19 października została przeze mnie Błażeja zarządcę parafialnego kościoła św. Jakuba Apostoła w Wieleninie, ochrzczona urodzona 18 tego miesiąca, córka Szlachetnego Pana Franciszka Bielawskiego z Gorzewa i Jadwigi małżonki i nadane jej zostało imię Katarzyna. Rodzicami zaś chrzestnymi byli Szlachetny Pan Stanisław Zelgowski z Gorzewa syn Bartlomieja i Dorota żona Alberta Zelgowskiego z Gorzewa i córka Augustyna Pęgowskiego z Ładaw.

Rok 1614

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 10 czerwca został przeze mnie Piotra, ochrzczony urodzony 9 tego miesiąca, syn Szlachetnego Stanisława Kozaneckiego i Anny, małżonków z Ładaw, nadano mu imię Antoni. Rodzicami chrzestnymi byli kierownik szkoły Bartłomiej i Małgorzata Wzorkowa z Gorzewa.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 31 lipca. Ja Piotr wikary w Wieleninie, ochrzciłem chłopca urodzonego 6 w środę tego miesiąca po ?, syna Szlachetnej Anny i Marcjana Pęgowskich z Ładaw, nadano mu imię Piotr. Rodzicami chrzestnymi byli Marek ? i Anna Kozanecka.

Rok 1615

Roku jak wyżej, dnia ... sierpnia, został przeze mnie Piotra, zarządcę w Wieleninie ochrzczony, urodzony 31 lipca syn Szlachetnego Marcjana i Anny Pęgowskich z Ładaw. Nadano mu imię Stefan. Rodzice chrzestni Piotr Zgoda z Wielenina i jego siostra z majątku Wielenina.

Czepów Górny

A.D. 1615, dnia dziewiątego sierpnia, została przeze mnie Piotra, zarządcę ? ochrzczona, urodzona w wigilię 8 [sierpnia] córka Szlachetnego Jana Mikołajewskiego z Górnego Czepowa i małżonki Katarzyny,  nadano jej imię Maryna. Rodzice chrzestni Szlachetny Andrzej Kłodziński i sławetna córka Jakuba [Panonia] z Czepowa.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 27 sierpnia, został przeze mnie Piotra, zarządcę w Wieleninie, ochrzczony, urodzony dnia powyższego syn Szlachetnego Marcina i Anny, małżonków z Pęgowa. Nadano mu imię Jan Kanty. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Bielawski z P? ze Szlachetną Konstancja Pęgowską.

Rok 1617

Kozanki Błonne

Roku jak wyżej, dnia zaś 24 września, został przeze mnie Piotra, wikarego parafii kościoła św. Jakuba w Wieleninie ochrzczony, urodzony 20 tego miesiąca, syn Szlachetnego Lukasza i Zofii Zebrańskich? z Błonych Kozanek. Nadano mu imię Łukasz. Rodzice chrzestni Maciej Rodnie? i Jadwiga z Kazanek.

Kozanki.

Roku jak wyżej, dnia zaś 24 września, została przeze mnie Piotra, wikarego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona dnia ?, córka Szlachetnego Stanisława Kozaneckiego i Anny  małżonków Kozaneckich, dziewczynce nadano imię Jadwiga. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Sot?owski i Anna Marcianowa.

Czepów

Roku jak wyżej, dnia 26 września, został przez mnie, Piotra wikarego wielenińskiego, ochrzczony urodzony dnia 12 tego miesiaca, syn Szlachetnego Stefana i Anny małżonków Czepowskich, któremu nadano imię Wacław. Rodzice chrzestni Szlachetny Pan Maciej Czepowski i Szlachetna Anna Balińska.

Czepów

Roku jak wyżej, dnia zaś 4 października, ochrzczony Adam Szlachetnego Hieronima i Anny małżonków Zelgowskich z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Hieronim Bogucki z Zaborowa i Szlachetna Jadwiga Zelgowska z Gorzewa.

Rok 1618

Parski

Roku jak wyżej, dnia zaś jedenastego maja, została przeze mnie, Piotra z ? obecnie wikarego w Wieleninie, ochrzczona urodzona dnia ? marca św. Stanisława[?], córka Szlachetnego Stanisława i Barbary Bielawskich z powiatu sieradzkiego z wsi Parski, imię dziecka Anna. Rodzice chrzestni Marek biedak i Zofia z dworu wsi [Wielebnego arcybiskupa?]

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia zaś szóstego września, został przeze mnie, Piotra z ? wikarego w Wieleninie, ochrzczony urodzony dnia ? marca, syn Szlachetnego Mikołaja Kędzierskiego z Zelgoszcza i jego małżonki Barbary, któremu zostało nadane imię Mateusz. Rodzice chrzestni kierownik szkoły imienem Bartłomiej z ? i Zofia ? z Zelgoszcza.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 23 września, został przeze mnie, Piotra wikarego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnych Marcjana i Agnieszki [brak nazwiska], małżonków z Ładaw, urodzony 16 tego miesiąca, było mu nadane imię Stanisław. Rodzice chrzestni Szlachetny Bartłomiej Prusinowski z Jeremiaszem? Boguckim z Zaborowa i Szlachetna Katarzyna Pęgowska z Pęgowa.

Rożniatów

Roku jak wyżej, dnia 22 listopada, była przeze mnie Piotra, wikarego wielenińskiego, ochrzczona, urodzona w niedzielę 11 listopada, córka Szlachetnego Macieja i Anny, małżonków Kaznowskich z Rożniatowa, dziewczynce nadano imię Bogumiła. Rodzice chrzestni Szlachetny Jerzy ... ze Szlachetną Marią Turską z Łę...

Rok 1619

Pęgów

dnia pierwszego stycznia, była przeze mnie Piotra, wikarego w Wieleninie, ochrzczona, urodzona 28 grudnia dziewczynka Szlachetnego Walentego i Marii, małżonków z Pęgówka, nadano jej  imię Dorota. Rodzice chrzestni ... kierownik szkołu Czernik? i Szlachetna Dorota L?

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia zas 13 marca, była przeze mnie Piotra, wikarego w Wieleninie, ochrzczona, urodzona 10 marca, córka Szlachetnego Antoniego i Anny, małżonków Zelgowskich z Gorzewa, nadano jej  imię Maria?. Rodzice chrzestni Bartłomiej kierownik szkoły i Zofia ...

Rok 1620

Czepów Kawecki

Roku jak wyżej, dnia zaś piątego czerwca, był przeze mnie Piotra, wikarego parafialnego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony, urodzony czwartego wieczorem syn Szlachetnego Macieja i Jadwigi, małżonków Nagórskich, obecnie dzierżawców z Czepowa Kaweckiego, któremu nadano imię Stanisław. Rodzice chrzestni Jan biedak zwany Lis ze Szlachetną Marią Turską z ...

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia zaś szóstego grudnia. Ja Piotr z Sochaczewa, wikary Wielenina, ochrzciłem chłopca Szlachetnych Stanisława i Anny, małżonków Pełczyckich? z Gorzewa, któremu nadano imię Mikołaj. Rodzice chrzestni Marcjan Pęgowski i Anna Kędzierska.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 27 grudnia, został przeze mnie Piotra wikarego Wielenina, ochrzczony syn Szlachetnych Krzysztofa i Agnieszki Chotkowskich z Ładaw, któremu nadalem imię Jan.. Rodzice chrzestni Bartłomiej kierownik szkoły i Elzbieta  Tomaszowa z Ładaw.

Rok 1621

Czepów Kawecki

Roku jak wyżej, dnia 24 maja ochrzczony przeze mnie Piotra, obecnie wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, syn Szlachetnego Stefana Czepowskiego z Czepowa Kaweckiego, któremu nadałem imię Jan. [brak matki]. Rodzice chrzestni Szlachetny Paweł Czepowski z Czepowa Nadolnego i Szlachetna Pami Ewa Jasińska z Rożniatowa.

A.D. 1621 dnia jedenastego marca, przeze mnie Piotra obecnie wikarego kościoła św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczony syn Stanisawa i N. Lensk? Pęgowskich urodzony 9 tego miesiąca marca ?, któremu nadałem imię Krzysztof. Rodzice chrzestni Szlachetny Stefan Jezowski z Pęgowa ze Szlachetną Justyną Zelgowską Marcjanową z Gorzewa.

Czepów Kawecki

Roku jak wyżej, dnia zaś 30 grudnia ochrzczony, urodzony 25 grudnia, chłopiec Szlachetnego Grzegorza i Anny Zaleskich z Czepowa Kaweckiego imieniem Jan. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Wierzbowski z Prusinowic ze Szlachetną Anną Bogucką z Bron?

Rok 1622

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia trzeciego sierpnia, byla ochrzczona, urodzona 1 sierpnia, przeze mnie Piotra, obecnie wikarego, córka Szlachetnego Mikołaja i Zofii, małżonów Połczyckich z Kozanek Wielkich. Dziecku nadano imię Zoia. Rodzice chrzestni Bartłomiej kierownik szkoły i Zofia ..kowa z Wielenina.

Czepów Kawecki

? Szlachetni Adam i Anna małżeństwo Pęgowskich z Pęgowa, imię potomka Andrzej urodzony tego dnia ? Rodzice chrzestni Szlachetny ? Skotnicki i Szlachetna Barbara Zaborowska z tej samej wsi.

Rok 1623

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 25 kwietnia był przez Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie ochrzczone dziecko Szlachetnego Stefana ... i Katarzyny małżonków z Ładaw, któremu zostało nadane imię Anna, urodzona 24 kwietnia. Rodzice chrzestni Szlachetny ? Zelgowski z Ładaw ze ? Anną Zawadzka z Ładaw.

Skotniki

Roku jak wyżej, dnia zaś 10 września był przeze mnie Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie ochrzczony syn Szlachetnego Alberta i Katarzyny małżonków Skotnickich ze Skotnik, nadane imię Władysław, urodzony w oktawę (osiem dni po ?). Rodzice chrzestni Marcjan Walis[z]ewski z Czepowa nado.. i szlachetna Katarzyna Skotnicka.

Rok 1624

Dnia 2? stycznia była przeze mnie Piotra zarządcę kościoła parafialnego w Wieleninie ochrzczona dziewczynka Szlachetnych Bartłomieja i Bogumiły Klimek małżonków parafialnej wsi Kozanki, nadane imię Anna Marianna. Rodzice chrzestni Szlachetny Maciej Wityński? także Szlachetna Marianna Pęgowska.

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś 24 lipca była przeze mnie Piotra ? kościoła parafialnego w Wieleninie ochrzczona dziewczynka Szlachetnych Alberta i Marianny małżonków Zelgowskich z [Pęgówko], nadane imię dziecka Krystyna? urodzona 21 lipca. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan (Marcin) Waliszewski z ? i Szlachetna Zofia Pęgowska.

Roku jak wyżej, dnia zaś trzeciego grudnia była przeze mnie Piotra ? ochrzczona dziewczynka Szlachetnych Marcjana i Anny małżonków Pęgowskich, nadane jej imię Mar... Rodzice chrzestni Szlachetny Faliszewski? z Ładaw i Szlachetna Agnieszka Watońska?

Rok 1625

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia zaś 26 sierpnia ochrzczony był przeze mnie Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie syn Szlachetnych Alberta Staniszewskiego i jego małżonki Zofii z Zelgoszcza. Zostało mu nadane imię Bartłomiej, urodzony 25 sierpnia. Rodzice chrzestni Walenty ?

Rok 1627

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 9 marca ochrzczona była przeze mnie Piotra wikarego, dziewczynka Szlachetnego Marcjana Pęgowskiego z Ładaw. Zostało jej nadane imię Zofia. Rodzice chrzestni Bartłomiej kierownik szkoły ze Szlachetną Anną Zegowską z Ładaw zwanych Mszczyców?

[Czepowo Dolne]

Roku jak wyżej, 23 kwietnia ochrzczona była przeze mnie Piotra wikarego, dziewczynka Szlachetnego Mikołaja Czepowskiego z Czepowa. Zostało jej nadane imię Katarzyna, urodzona 16 tego miesiaca. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan Waliszewski z Czepowa ze Szlachetną Jadwigą córką Marcjana Pęgowskiego z Ładaw.

Rok 1628

Czepów

Roku jak wyżej, dnia 12 kwietnia, była przeze mnie Piotra wikarego kościola parafialnego w Wieleninie, ochrzczona córka Szlachetnego Alberta i Wiktorii małżonków Borowskich z Borowa. Dziewczynce nadano imię Marianna, urodzona 9 tego miesiąca. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan Zagórski ze Szlachetną Anną ? z Czepowa Kow...

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia zaś 15 maja, był przeze mnie Piotra wikarego sochaczewskiego, ochrzczony syn Szlachetnego Stanisława i Zofii małżonków Pęgowskich z Zaborowa. Nadano mu imię Jan. Rodzice chrzestni ...

[Czepowo Kaweckie]

Roku jak wyżej, dnia zaś 22 września, był przeze mnie Piotra wikarego, ochrzczony syn Szlachetnego Romana? i Marianny małżonków Skotnickich z [Czepowo Kaweckie]. Nadano mu imię Stanisław, urodzony 15 września. Rodzice chrzestni ....

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 7 listopada była przeze mnie ochrzczona dziewczynka Szlachetnego Adama i Anny, małżeństwa Pęgowskich z Ładaw. Nadano jej imię Katarzyna. Rodzice chrzestni kierownik szkoły Bartłomiej ze Szlachetną  Anną Pegowską.

Rok 1629

[Gorzewo]

Roku jak wyżej, dnia zaś 1 lipca była przeze mnie ochrzczona córka Szlachetnego Alberta Pęgowskiego (nazwiskiem Kos ze wsi Gorzewo). Nadano jej imię Małgorzata. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan Waliszewski ze Szlachetną Agnieszką ? z Wielenina.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 30 września była przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wielenienie, ochrzczona dziewczynka Szlachetnego Marcjana i Anny małżonków Pęgowskich z Ładawy. Nadano jej imię Bogumiła. Rodzice chrzestni Andrzej [B]artochowski z Gorzewa i Szlachetna Zofia Bogucka z Bro?

Rok 1631

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 17 marca był przeze mnie, Piotra z Gorzaczewa? wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Alberta i Anny małżonków z Ładaw. Nadano mu imię Stanisław, urodzony dnia 14 marca. Rodzice chrzestni Maciej Pęgowski ze Szlachetną Elżbietą Pęgowską.

[Czepowo Kaweckie]

Roku jak wyżej, dnia zaś .. lipca. Ja ? ochrzciłem  chłopca Szlachetnego Wawrzyńca i Bogumiły małżonków Libo...ckich, Nadano mu imię Stanisław, urodzony dnia 5 tego miesiąca. Rodzice chrzestni ... ze Szlachetną Katarzyną Wolską.

[Gorzewo]

A.D. 1631, dnia 29 lipca. Ja Piotr z Sochaczewa ? kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzciłem  chłopca ... i Ewy małżonków Gosławskich, Nadano mu imię Piotr. Rodzice chrzestni biedak ze Szlachetną ... z Gorzewa.

[Czepowo Kaweckie]

Roku jak wyżej, dnia zaś 31 sierpnia. Ja Piotr z Sochaczewa ?  Wieleninie, ochrzciłem chłopca Szlachetnego Stefana i Anny, małżonków z Czepowa Kaweckiego, imieniem Łukasz. Rodzice chrzestni Szlachetny Abert Łącki z Rogo? ze Szlachetną Zofią B?wską z Czepowa ?

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 5 października. Ja, Piotr z Sochaczewa ? kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzciłem chłopca Szlachetnego Marcjana i Anny Pęgowskich, małżonków z Ładaw, imieniem Franciszek, urodzony dnia ?. Rodzice chrzestni ...

[Gorzewo]

Roku jak wyżej, dnia zaś 23 listopada. Ja, Piotr z Sochaczewa wikary kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzciłem urodzonego 20 tego miesiąca, chłopca Szlachetnego Alberta i Anny małżonków Pęgowskich z Gorzewa zwanego Kos. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Łącki z Pęgówka ze Szlachetną Agnieszką Witońską z Wielenina.

Rok 1732

5 stycznia. Ja, Piotr z Sochaczewa wikary kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzciłem córkę Szlachetnej Jadwigi i jej męża imienim Jakub Pęgoski z Brono? Mrowna?. Dziewczynce dano imię Dorota. Rodzice chrzestni Albert Stanisławski z Jadwigą Brudnowską.

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś 7 lutego została przeze mnie, Piotra z Sochaczewa wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona dziewczynka Szlachetnego Mariana i Anny, małżonków z Pęgowa, urodzona 2 tego miesiąca. Rodzice chrzestni Albert śpiewak szkoły ze szlachetną Małgorzatą Pęgowską. Imię dziecka Marianna.

Roku jak wyżej, dnia zaś 21 marca został przeze mnie, Piotra obecnie wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Alberta i Małgorzaty, małżonków z Pęgowa, dano mu imię Stanisław. Rodzice chrzestni Albert Pęgowski Dyzio z Pągowa ze Szlachetną Agnieszką Witońską z Wielenina.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia zaś 28 marca został przeze mnie, Piotra obecnie wikarego, ochrzczony syn Szlachetnego Wawrzyńca i Anny małżonków z Kozanek ?, chłopcu nadano imię Adam. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Pęgowski z Pęgowa ze Szlachetną Anną Kuśmierką z Kozanek.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia zaś 23 kwietnia został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Jana i Anny, małżonków z Gorzewa, chłopcu dano imię Albert, urodzony 22 kwietnia. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Pęgowski Dyzio z Gorzewa ze Szlachetną Ewą Pęgowską Dyziową z Gorzewa.

Roku jak wyżej, dnia zaś 9 maja. Ja, Piotr wikary kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzciłem dziewczynkę Szlachetnego Alberta i Jadwigi, małżonków, dziecku dano imię Zofia, urodzona 7 maja. Rodzice chrzestni Szlachetny Bartłomiej ?kiecki z Zelgoszczy ze Szlachetną Ewą Gawłowską z Gorzewa.

[Pęgówko]

Roku jak wyżej, dnia zaś 31 lipca, został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Alberta i Marianny, małżonków Zelgowskich z Pęgówka, chłopcu dano imię Piotr, urodzony 27 tego miesiąca. Rodzice chrzestni Szlachetny Al[bert] Pęgowski z Gorzewa zwanego Kos ze Szlachetną Agnieszką Wstońską z Wielenina.

Rok 1633

Czepowo Nadolne

Roku jak wyżej, dnia zaś 24 kwietnia, został ochrzczony chłopiec Szlachetnego Mikołaja i Krystyny, małżonków Czepowskich z Czepowa Nadolnego, chłopcu dano imię Stefan. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Luboradzki z Czepowa ze Szlachetną Zofią ..iesinkworską.

Roku jak wyżej, dnia zaś 25 lipca, został przeze mnie, Piotra z Sochaczewa wikarego kościoła parafialnego w Wielenienie, ochrzczony syn Szlachetnego Adama i ..., małżonków Pęgowskich z Ładaw, chłopcu dano imię Jakub. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Zaboroski ze Szlachetną Agnieszką Wierzbowską z Czepowa Kaweckiego.

Rok 1634

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 9 lutego został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Marcjana i Anny, małżonków Pęgowskich z Ładaw, któremu nadane zostało imię Jan Krzysztof. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Gasiński ? z Pęgowa ze Szlachetną Anną Pęgowską Adamową.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia zaś 16 czerwca została przeze mnie, Piotra z Sochaczewa wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona urodzona 14 czerwca, córka Szlachetnego Alberta i Anny, małżonków Pęgowskich Kos z Gorzewa, której nadano imię Anna. Rodzice chrzestni Albert Stanisławski ze Szlachetną Agnieszką Chotkowską.

Rok 1635

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś 14 stycznia, został przeze mnie, Piotra z Sochaczewa, wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony urodzony 2 dnia stycznia, syn Szlachetnego Mariana i Anny, małżonków Zaborowskich z Pęgowa. Nadano mu imię Sebastian. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Gasiński z Pęgowa ze Szlachetną Anna Pęgowską Kosową.

Dzierżawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 24 stycznia, została przeze mnie, Piotra z Sochaczewa, wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona córka Szlachetnego Alberta i Jadwigi, małżonków Dzierzanowskich, nadano jej imię Marianna. Rodzice chrzestni Franciszek Sczodrek z Wielenina i Szlachetna Marianna Bielawska z Kozanek Wielkich..

Pęgówko

Roku jak wyżej, dnia zaś 26 marca, został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony urodzony dnia 25 marca, syn Szlachetnego Alberta i Jadwigi, małżonków Okupskich z Pęgówka, chłopcu nadano imię Adam. Rodzice chrzestni Czcigodny Adam ? ze Świnic ze Szlachetną Agnieszką ?eńską.

Pęgówko

Roku jak wyżej, dnia zaś 29 maja został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony urodzony 28 maja, syn Szlachetnego Alberta Łanickiego i Małgorzaty, małżonków z Pęgówka, któremu nadano imię Jan. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Zelgowski z Gorzewa ze Szlachetną Agnieszką Wstowską z Wi?

Czepowo Kaweckie

Roku jak wyżej, dnia zaś ... maja, został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Walentego i Agnieszki, małżonków z Czepowa Kaweckiego chłopcu nadano imię Jan. Rodzice chrzestni ...

Czepowo Górne

Roku jak wyżej, dnia zaś ? grudnia została przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona dziewczynka Urodzonego Pana Adriana Kotowskiego z Czepowa Górnego, której nadano imię Jadwiga. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcin Czepowski z Czepowa Nadolnego i Szlachetna Jadwiga Wierzbowska.

Rok 1637

Kozanecki

Roku jak wyżej, dnia 8-go lutego został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Macieja i Marianny?, małżonków Kozaneckich nazywanych Bogus, któremu nadano imię Jan. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Zaborowski z Pęgówka, Szlachetna Agnieszka ... z Wielenina.

Chorzepin

Roku jak wyżej, dnia 8 marca została przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona dziewczynka Szlachetnego Jana i Szlachetnej Marianny, małżonków Piaseckich z Chorzepina, której nadano imię Zofia. Rodzice chrzestni Szlachetny Bartłomiej Dąbrowski z Czepowa Kawecki ze Szlachetną Agnieszką Dolińską z Wielenina.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia zaś 3 maja został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Pawła i Katarzyny, małżonków z Kozanek Wielkich, któremu nadano imię Stanisław. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Zelgowski z Gorzewa ze Szlachetną Anną Rozycką z Zaborowa.

Pęgówko

Roku jak wyżej, dnia zaś 5 lipca został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Alberta i Małgorzaty, małżonków Łąckich z Pągówka, któremu nadano imię Arnolf. Rodzice chrzestni ...

Rok 1638

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś ? stycznia została przeze mnie ochrzczona dziewczynka Szlachetnego Melchiora i Marianny?, małżonków Jarochowskich z Ładaw, której nadano imię Zofia, urodzona 13 stycznia. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Łącki z Pęgówka ze Szlachetną Agnieszką Witońską z Wielenina.

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś 9 czerwca został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Stanisława i Katarzyny, małżonków Malskich z Pęgowa, dziecku nadano imię Jan, urodzony 6 tego miesiąca. Rodzice chrzestni Szlachetny Bartłomiej Kozanecki ze Szlachetną Anną Sokołowską.

Rok 1639

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś pierwszego listopada został przeze mnie, Piotra wikarego ?, ochrzczony syn Urodzonego ? Pęgowskiego z Pęgowa, dziecku nadano imię Jan. Rodzice chrzestni Franciszek ? kierownik i Szlachetna Agnieszka Witońska w Wielenina.

Rok 1640

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia zaś 9? sierpnia, został przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Stefana Kędzierskiego z Zelgoszcza, urodzony 9 sierpnia, dziecku nadano imię ?. Rodzice chrzestni Andrzej Gąsiorowski ze Szlachetną Agatą Witońską.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia zaś ? września, została przeze mnie Piotra ? kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczona córka Szlachetnego Pawła Koza?ckiego z Kozanek, małżonków, dziecku nadano imię Mariana. Rodzice chrzestni Marian Zaborowski ze Szlachetną Małgorzatą ? z Zaborowa.

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia zaś 30 września, został przeze mnie ochrzczony syn Szlachetnego Mariana Zaborowsiego z Pęgowa, dziecku nadano imię Stanisław, urodzone 7? września. Rodzice chrzestni Stanisław? kierownik szkoly ze Szlachetną Katarzyna Kozanecką.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia zaś 14 października, został przeze mnie, Piotra obecnie wikarego kościoła parafialnego w Wieleninie, ochrzczony syn Szlachetnego Waleriana Kozaneckiego z Ładaw. Ochrzczonemu synowi dano imię Szymon. Rodzice chrzestni Krzysztof Kędzierski z Zelgoszcza ze Szlachetną Zofią Pegowską z Ładaw.

Rok 1642

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia 23 lutego. Ja Klemens Gajewicz zarządca w Wielenienie, ochrzciłem Katarzynę, Szlachetnego Bartłomieja Gozelowskiego i Jadwigi, prawowitych małżonków z Pęgowa. Rodzice chrzestni Szlachetny Jakub Sławęcki i panna Katarzyna Bielawska.

Zelgoszcz

A.D. 1642, dnia zaś 22 maja. Ja Klemens Gajewicz zarządca w Wielenienie, ochrzciłem Jana, Szlachetnego Andrzeja Rzekieckiego i Jadwigi, prawowitych małżonków z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Szlachetny [Remianus] ?borczyński i Agnieszka Witońska z Wielenina.

Gorzewo

Roku jak wyżej, ten sam jak wyżej, ochrzciłem Stanisława, Szlachetnego Melchiora? Pęgowskiego i Anny, prawowitych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcin Pęgowski i Anna Pęgo[wska] Kosowa z tej samej wsi.

Rok 1643

A.D. 1643, dnia 25 lutego. Ja Klemens Gajewicz zarządca w Wieleninie, ochrzciłem urodzone 23 tego miesiąca, dziecko Szlachetnego Jana Ryczyńskiego? i Małgorzaty, prawowitych małżonków z Pęgówka, któremu nadane zostało imię Kazimierz. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan Pegowski i Szlachetna Anna Pegowska zwana Kosowa.

Zaborów

A.D. 1643, dnia 15 marca. Ja Maciej Tostrzewicz wikary kościoła kolegiaty uniejowskiej, obecnie zarządca w Wieleninie, ochrzciłem syna Kazimierza, Szlachetnego Macieja Muchlew... i Katarzyny, prawowitych małżonków z Zaborowa. Rodzicami chrzestnymi jego byli Szlachetny Jakub Sławecki obecnie dzierżawca w Chwalborzycach i Ludmiła Łącka z Peko...

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia zaś 26 marca. Ja Mateusz Kostrzew... wikary w kościele kolegiaty uniejowskiej, ochrzciłem syna Alberta Szlachetnego Piotra Kędzierskiego z Gorzewa i Zofii, prawowitych małżonków. Rodzicami jego chrzestnymi byli Szlachetny Zelgowski ? z Gorzewa, Marianna Pęgowska z Ładaw.

A.D. 1643. Dnia 7 czerwca. Ja Albert Poznanieński wikary, ochrzciłem syna Jana Szlachetnego Adama Czałczyńskiego i Katarzyny, prawowitych małżonków z Kozanek. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Jan Łykowski z Łykowa i Katarzyna Boguszowa z Kozanek.

A.D. jak wyżej, dnia 8 listopada. Ja Albert Poznani wikary kościoła uniejowskiego, obecnie zarządca w Wieleninie, ochrzciłem chłopca Szlachetnego Jana Pegowskiego i Barbary, prawowitych małżonków, któremu nadałem imię Adam. Rodzice chrzestni Marian Zaborowski i Anna ..cka z Pęgowa.

A.D. 1643, dnia 21 listopada. Ja Albert Poznani? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem dziecko Szlachetnego Andrzeja i Jadwigi, prawowitych małżonków, któremu nadałem imię Katarzyna. Rodzice chrzestni Szlachetny Porczyński i Ludwika z Zelgoszcza.

Rok 1644

Rozniatów

A.D. 1644. Ja Albert Poznani? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem dziecko Szlachetnych Baltazara i Katarzyny, prawowitych małżonków z Rozniatowa, dziecku nadałem imię Władysław. Rodzice jego chrzestni Bartłomiej Kozanecki i Marianna Stokowska, dnia zaś ... czerwca.

A.D. 1644, dnia zaś 23 października. Ja Albert Poznani?, ochrzciłem chłopca Szlachetnego Krzysztofa i Agnieszki Chelkowskiej z Gorzewa, któremu nadałem imię Marcin. Rodzice chrzestni Anna Pęgowska i Jan Rzekowski kierownik szkoły.

Pęgówka

A.D. 1644, dnia zaś 31 października. Ja Albert Poznani? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem chłopca Szlachetnego Alberta i Jadwigi Okupskich z Pęgowa, któremu nadałem imię Marcin. Rodzice chrzestni Jan Rzecho? kierownik szkoły i Elżbieta Grzegorzowa.

A.D. 1644. Ja Albert Poznani? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem prawowitego syna Szlachetnego Krzysztofa Kędzierskiego i ? z Zelgoszczy, któremu nadałem imię Jan. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Łącki i Zofia ?walska z Czepowa, dnia 10 grudnia.

Rok 1645

Kozanki

Ten sam jak wyżej. Roku 1645, dnia zaś 22 lutego ochrzciłem dziewczynkę Szlachetnego Marcina Kozaneckiego i Zuzanny żony z Kozanek, której nadałem imię Anna. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Tomoski? i Szlachetna Marianna Porowska?

Gorzewo

Ten sam jak wyżej. 1645, dnia zaś 26 marca ochrzciłem dziecko Szlachetnego Jana i Marianny Zeligowskich z Gorzewa, któremu nadałem imię Katarzyna. Rodzice chrzestni Szlachetny Bartłomiej Kozanecki i Szlachetna Pani Zofia Chwalska.

Rok 1646

Gorzewo

A.D. 1646, dnia zaś 25 lutego. Ja Łukasz z Kamienie? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem Adama, syna Szlachetnego Stanisława Zelgowskiego i jego żony Szlachetnej Katarzyny? z Gorzewa. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Pan Grzegorz Chwalecki burgrabia z Czepowa Górnego i Szlachetna Marianna Gasiorowska z Gasiora.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 23 września. Ja Adam ?yliński wikary ? kolegiaty uniejowskiej, ochrzciłem córkę Urodzonego Marcjana Łąckiego, której nadałem imię Jadwiga ? Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Paweł Kozanecki i Agnieska Witońska z ?

Rok 1647

Roku jak wyżej, dnia zaś ? lutego. Ja Bartłomiej Kos? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem syna imieniem Marian Szlachetnego Marcina Kozaneckiego i jego żony Mariany. Rodzice chrzestni Szymon Kozanecki z ? i Szlachetna Marianna Kozanecka z ?

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia zaś 5 lutego. Ja Bartłomiej ? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem córkę imieniem Zofia Szlachetnego Marcina Pęgowskiego i Anny z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Łacki z ? i Szlachetna Marianna Pęgowska.

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia 13 czerwca. Ja Bartłomiej Kos? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem córkę Szlachetnego Macieja Muchlińskiego i Katarzyny z Zaborowa. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Jasiko? i Agnieszka Witowska z Wielenina. [brak imienia dziecka]

Rok 1648

Pęgówko 1648

Roku jak wyżej, dnia zaś 26 lutego została przeze mnie, Piotra wikarego kościoła parafialnego św. Jakuba w Wieleninie, ochrzczona urodzona 22 lutego, córka Szlachetnego Alberta i Małgorzaty, małżonków Łąckich z Pęgówka, której nadano imię Marianna. Rodzicami jej chrzestnymi byli Szlachetny Bartlomiej Klimo Kozanecki ze Szlachetną Jadwigą Dzierzanowską ? Szlachetna Dorota Boguska.

Pęgówko

Roku jak wyżej, dnia 9 marca. Ja Bartłomiej Kos? zarządca w Wieleninie, ochrzciłem Aleksandra, syna Szlachetnego Jana i Małgorzaty Rycyckich z Pęgówka. Rodzicami chrzestnymi byli  Szlachetny Andrzej Gąsiorowski i Anna Straszeska z Ładaw.

Pęgowo

Roku jak wyżej, dnia 12 czerwca. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem Pawła, syna Szlachetnego Pęgowskiego i Barbary z ?  z Pęgowa. Rodzicami chrzestnymi byli  Szlachetny Marian Zaborowski i Dorota żona kierownika szkoły.

Zaborów

A.D. 1648, dnia 20 grudnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem Tomasza, syna Szlachetnego Macieja i Katarzyny Muchlińskich z Zaborowa. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Franciszek Bratkowski i Szlachetna Anna Łącka z Pęgowa.

Rok 1649

Dnia 14 lutego Zelgoszcz.

Ja Mateusz Kostrzewicz wikary ?, ochrzciłem imieniem Walenty, syna Szlachetnego Krzysztofa i Heleny Kędzierskich z Zelgoszcza. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Bartoszewski z Pęgówka i Agnieszka  Witowska z Wielenina.

Roku jak wyżej, dnia 14 marca Pęgów.

Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Elżbieta, dziecko Szlachetnego Marcjana i Anny Łąckich z Pęgowa. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Jakub Sławecki z Chwalborzyc i Marianna Boczkowska z Pęgowa.

Roku jak wyżej, dnia 9 maja.

Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Stanisław, syna Szlachetnego Stefana i Urszuli ?walskich z Czepowa Kawecki. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Jan Czepowski i Jadwiga Czepowa z ?

Rok 1650

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia 29 stycznia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie. Ochrzczone zostało imieniem Ludmiła, dziecko Urodzonego Pana Marcjana Kamockiego i jego małżonki Zofii obecnie mieszkających w Zaborowie. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Pan Stanisław Bielawski z Zaborowa i Urodzona Ludmiła Łącka z Rożniatowa.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 3 lutego. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Marianna, dziewczynkę Szlachetnego Marcina i Anny Pęgowskich z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Marcjan Pęgowski z Ładaw i Szlachetna Marianna Gawrońska.

Gorzewo

A.D. 1650, czerwiec|lipiec. Urodzony syn Urodzonego Pana Stanisława Zelgowskiego i Katarzyny z Gorzewa imieniem Jakub został ochrzczony przeze mnie Bartłomieja zarządcę w Wieleninie. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Pan Wawrzyniec Kos i Urodzona Pani Katarzyna Liberacka dzierżawca Hetko?

Rok 1651

Gorzewo

A.D. 1651, dnia 20 lutego ochrzczona imieniem Jadwiga, córka Urodzonego Pana Marcina i Pani Anny Pęgowskich, przeze mnie Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Pan Krzysztof Piaskowski z Ładaw i Pani Dorota Betkowska ze szkoły w Wieleninie.

Pęgówko

A.D. 1651, dnia 9 marca ochrzciłem imieniem Albert, syna Urodzonego Pana Chryzostoma Magnuskiego i Katarzyny jego małżonki z Pęgówka. Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Pan Albert Okupski i Szlachetna i Urodzona Pani Maryna Wolska.

Roku jak wyżej, dnia 6 sierpnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Marianna, córkę Szlachetnego Ambrożego i Marianny Gąsiorowskich z Gąsiorów. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Tomasz Bątkowski i Dorota żona kierownika szkoły z Chole?

Pęgowo

A.D. 1651, dnia 15 sierpnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Marian, chłopca Szlachetnego Marcjana i Anny Łąckich z Pęgowa. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Tomasz Goszczyński i Marianna Mikołajowska.

Rok 1653

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 9 lutego. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Adam, chłopca Szlachetnego Ambrożego i Marianny Gąsiorowskich z Gąsiorów. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Adam Stecicki i Szlachetna Jadwiga (Zofia) Chwalecka z Czepowa Górnego.

Kozanki  ?

Roku jak wyżej, dnia 10 maja. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Katarzyna, dziecko Szlachetnego Adama Pęgowskiego i Barbary, małżonków obecnie mieszkających w Dużych Kozankach. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Stanisław Bielawski i Katarzyna Goszczyńska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dmia 28 maja. Ja Bartłomiej zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Władysław, chłopca Szlachetnego Andrzeja i Jadwigi Rzekieckich z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni szlachetny Andrzej Bartochowski i Szlachetna Marianna Boczkowska, dziecko zaś z Zelgoszcza.

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia 26 lipca. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Krystyna, dziecko Szlachetnego Stanisława i Anny Bielawskich z Zaborowa. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Grzegorz Chwalecki i Szlachetna Ludmiła Łącka z Rożniatowa.

1653 Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 10 października. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Zygmunt, chłopca Szlachetnego Stanisława i Marianny Kędzierskich z Ładaw. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Zygmunt ? i Anna Małecka.

Roku jak wyżej, dnia 12 października Pęgówko. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Łukasz, chłopca Szlachetnego Krzysztofa i Katarzyny jego małżonki z Pęgowa. Rodzicami chrzestnymi byli Szlachetny Marian Zaborowski i Szlachetna N. Ługowska.

Rok 1654

A.D. 1654, dnia 4 stycznia. Czepów Kawecki. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Grzegorz, chłopca Urodzonego Pana Jana i Agnieszki Czepowskich mieszkańców Czepowa Kaweckiego. [Rodzice chrzestni] Urodzony Pan Grzegorz Chwalecki i Dorota żona kierownika szkoły wielenińskiej.

Czepowo Kaweckie

Roku jak wyżej, dnia 20 kwietnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Albert, chłopca Szlachetnego Stanisława i Anny jego małżonki Liberadzkich z Czepowa Kaweckiego. Rodzic chrzestni Jan Kalczyński kierownik szkoły wielenińskiej i Szlachetna N. Liberacka z Czepowa.

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia 1? grudnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Andrzej, chłopca Szlachetnego Stanisława i Anny Bielawskich mieszkańców  Zaborowa. [Rodzice chrzestni] Jakub Strzemeski i Szlachetna Ewa Pobocka z Chwalborzyc.

Rok 1655

Zelgoszcz

? dnia ... ochrzciłem imieniem Grzegorz, dziecko Szlachetnej Heleny Rzekieckiej z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Stanisław Kędzierski i Szlachetna Krystyna Zelgowska.

? dnia ... ochrzczony imieniem Krzysztof, dziecko Szlachetnego Stanisława i Marianny Kędzierskich, przeze mnie ? Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie. Rodzice chrzestni Andrzej Bartochowski z Gorzewa i Szlachetna Marianna Ługowska.

Czepowo Kaweckie

Roku jak wyżej, dnia 4 marca. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Zofia, dziecko Szlachetnego Hieronima i Elżbiety Grodzińskich z Czepowa Kaweckiego. Rodzice chrzestni Szlachetny Andrzej Barchoszewski z Gorzewa i Szlachetna Agnieszka Sczepowska.

Kozanki Wielkie.

Roku jak wyżej, dnia ? marca. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca W Wieleninie, ochrzciłem imieniem Krzysztof, chłopca Szlachetnego Marcina i Zuzanny? ? Kozaneckich z Wielkich Kozanek. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Kędzierski i Szlachetna Krystyna Zelgowska z Czepowa Kaweckiego.

Czepowo Nadolne

Roku jak wyzej, dnia 31 marca. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Marianna, dziecko Szlachetnego Aleksandra i Elżbiety Leśnickich z Nadolnego Czepowa. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Dorota Falecka z Chorzepina.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 6 sierpnia został przez ojca Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie, ochrzczony imieniem Wawrzyniec, chłopiec Urodzonego Pana Ambrożego i Marianny Gąsiorowskich z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Urodzony Pan Andrzej Bartoszowski i Urodzona Pani Maryna Wolska wdowa.

1655 Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 8 grudnia. Ja Bartłomiej Kostkowski zarządca w Wieleninie, ochrzciłem imieniem Walerian, chłopca Jana i Marianny Kozaneckich z Wielkich Kozanek. Rodzice chrzestni Szlachetny Adam Pęgowski i Szlachetna Anna Zaborowska.

Gorzewo

Roku jak wyżej, została przeze mnie, Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie, ochrzczona imieniem Elżbieta, panna Szlachetnych Jana Leśniowskiego i Marianny, małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny A? Piotr Bartoszewski Marianna szwagierka Leśniowska.

Bielawskich. Rodzice chrzestni Szlachetny Jakub ? i Szlachetna Jadwiga Wysocka z Czepowa Wy?

Kawęczyn

Roku jak wyżej, dnia zas 16-go grudnia została przeze mnie Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie, ochrzczona dziewczynka imieniem Marianna Szlachetnego Stanisława i Anny Liberackich z Kawęczyna. Rodzice chrzestni Jan kierownik i Anna Byczkowa.

Rok 1656

Pągowo

A.D. 1656, dnia zaś 2 marca została przeze mnie Bartłomieja Kostkowskiego kapłana ..., ochrzczona imieniem Maryna, dziewczynka Urodzonego Pana Marcjana Łąckiego z Pągowa i Anny Kamockiej jego małżonki. Rodzice chrzestni Urodzony Pan Stanisław Bielawski z Zaborowa i Szlachetna Maryna Dobińska.

Zelgoszcz

A.D. 1656, dnia zaś dwunastego marca, został przeze mnie, Bartłomieja Kostkowskiego zarządcę w Wieleninie, ochrzczony chłopiec imieniem Albert, Urodzonego Pana Sebastiana Miro.. i Marianny jego małżonki z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Urodzony Stanislaw Kędzierski ze Szlachetną Anną Sobiekurską.

A.D. 1656, dnia zaś 21 lipca zostały przeze mnie Macieja Zabrzeskiego zarzadcę w Wieleninie, ochrzczone dzieci bliźnieta Szlachetnego Stanisława Wolskiego i Anny Kamockiej, starszy urodzony Jakub a młodzy Ignacy. Rodzice chrzestni Jakuba Andrzej Bartoszowski i Zuzanna? Łącka, Ignacego zaś Marian Wolski i Zofia Czepowska.

Rok 1659

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 22 marca. Ja Tomasz Rusalewicz, ochrzciłem Adama Urodzonego Pana Macieja Waliszewskiego i Elżbiety Kowalskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jakub biedak i Jadwiga Wierzynina.

Czepowo Kawieczyno

Roku jak wyżej, dnia 27 kwietnia. Ja Tomasz jak wyżej, ochrzciłem Zofię Szlachetnego Pana Stanisława Liberackiego i Anny, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Pan Piotr Zelgowski i Szlachetna Anna Stęsicka.

Zaborów

A.D. 1659, dnia 27 września. Ja Tomasz Rusajewicz wikary kolegiaty kościoła uniejowskiego, ochrzciłem Michała Urodzonego i Wielmożnego Pana Stanisława Żegockiego i Urodzonej Teresy Grabskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jakub żebrak i Jadwiga Wierzycka.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 10 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Marcina Szlachetnego Walentego Miroszewskiego i Marianny Stęsickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Walenty Falęcki i Szlachetna Dorota Cha?ńska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 28 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Katarzynę Szlachetnego Stanisława Rzekieckiego i Anny, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni kierownik szkoły i Szlachetna Marianna Sarowska.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 28 grudnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Dorotę Macieja Pagoskiego i Elżbiety, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Bogumiła Pęgowska.

Rok 1660

Gorzewo

Roku jak wyżej, Ja jak wyżej, dnia ?, ochrzciłem Zofię Szlachetnego Piotra Zelgowskiego i Szlachetnej Katarzyny Łykowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jakub żebrak i Anna żebraczka.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej. Ja jak wyżej, dnia 19 maja, ochrzciłem Stanisława Szlachetnego Mariana Wolskiego i Szlachetnej Katarzyny Sadowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Rzekiecki i Szlachetna Jadwiga Okupska.

Rok 1661

Pęgów

Ja jak wyżej, roku jak wyżej, dnia zaś 30 lipca, ochrzciłem Piotra Szlachetnego Stanisława Wolskiego i Szlachetnej Anny Kamockiej. Rodzice chrzestni Andrzej żebrak i Szlachetna Katarzyna  ...

Czepowo Kawieczyno

Roku jak wyżej, dnia 4 września, jak jak wyżej, ochrzciłem Chryzostoma Szlachetnego Stanisława Liberackiego i Szlachetnej Anny Ryczyckiej, prawowitych małżonków z Czepowa Kawieczyno. Rodzice chrzestni Marian Wolski Szlachetna Anna Zubowa.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 23 listopada. Ja Cyprian Uliczkowicz wikary uniejowski, ochrzciłem Andrzeja Szlachetnego Walentego Miroszewskiego i Szlachetnej Marianny Stęsickiej z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Jan Smyzułowicz zarządca tego kościoła parafialnego wielenińskiego i Zofia Gąsiorowska mieszczka uniejowska.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 7 grudnia. Ja Jan Smyzułowicz zarzdca tego kościoła, ochrzciłem Mariannę Szlachetnego Piotra Zelgowskiego i Szlachetnej Katarzyny Łyzowskiej? z Gorzewa. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Jadwiga Wierzynina.

Rok 1662

Roku jak wyżej, dnia 24 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Kazimierza Szlachetnego Stanisława Ryczyckiego i Szlachetnej Marianny Pęgowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Krzysztof Piasecki i Szlachetna Jadwiga Okupska.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 31 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Alberta Szlachetnego Adama Stęsickiego i Szlachetnej An[ny] Pęgowskiej z Ładaw, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Krzysztof Piasecki i Szlachetna Anna Pęgowska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 16 czerwca, ochrzciłem Bogumiłę Szlachetnego Stanisława Rzekieckiego i Anny, prawowitych małżonków z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i panna Bogumiła Rzekiecka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 24 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Franciszka Boneckiego i Katarzyny Bielawskiej, prawowitych małżonków z Kozanek wielkich. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Marianna Lamosowa.

Pegów.

Roku jak wyżej, dnia 30 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Szlachetnego Mariana Wolskiego i Szlachetnej Katarzyny Sarnowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Anna Zaborowska.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 6 grudnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Andrzeja Szlachetnego Franciszka Po..anowskiego i Teresy Golińskiej, prawowitych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni Stanisław Wolski i Szlachetna Marianna Miroszewska.

Czepowo Nadolne

Roku jak wyżej, dnia 24 grudnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Dorotę Szlachetnego Alberta z Czepowa Nadolnego Piaseckiego i Krystyny Biesiekierskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Jankowski i Szlachetna Barbara Piotrowska.

Rok 1663

Roku jak wyżej, dnia 24 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Szlachetnego Stanisława Kędzierskiego i Szlachetnej Marianny Pęgowskiej. Rodzice chrzestni Krzysztof Piasecki i Szlachetna ...

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 15 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Teresę Szlachetnego Walentego Miroszewskiego z Gąsiorów i Marianny Gąsiorowskiej ? małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Krzysztof Piasecki i Szlachetna Katarzyna Zelgowska.

Czepów

Roku jak wyżej, dnia 2 grudnia. Ja jak wyżej ochrzcilem Dorotę Szlachetnego Stanisława Liberackiego z Czepowa i Szlachetnej Anny Ryzyckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan Pęgowski z Ładaw i Szlachetna Katarzyna Zelgoszczanka.

Rok 1664

Czepowo Nadolne

A.D. tysiac sześćset sześdziesiątego czwartego, dnia 13 lutego. Ja Maciej Gąsiorowski proboszcz wniejowski, ochrzciłem Walentego Szlachetnego Alberta Piaskowskiego i Szlachetnej  Krystyny Biesiekierskiej ... Rodzice chrzestni Szlachetny ... Leźnicki i Szlachetna ... Czepowska.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 9 marca. Ja jak wyżej ochrzcilem Mariannę Szlachetnego Macieja ogrodnika z Gąsiorów i Małgorzaty, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Stanisław ogrodnik z Ładaw i Jadwiga Korbacka z Gąsiorów.

Rok 1665

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia 26 czerwca. Ja, Jan Swojkułowicz zarządca wieleniński, ochrzcilem Jana Szlachetnego Stanisława Wolskiego z Pęgowa i Szlachetnej Anny Kamockiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Przewielebny Jan Bratkowski i Szlachetna Anna Łącka.

Czepowo Średna

Roku jak wyżej, dnia 6 września. Ja, jak wyżej, ochrzcilem Mikołaja Szlachetnego Stanisława Liberackiego i Szlachetnej Anny Ryczyńskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Ewa Pągowska.

Czepów Kawieczyn

Roku jak wyżej, dnia 27 września. Ja, jak wyżej, ochrzcilem Katarzynę Szlachetnego Alberta Jankowskiego i Szlachetnej Jadwigi z Czepowa Kawieczyna, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan Pegowski zwany Mintusik i Szlachetna Katarzyna Wilkobarska?

Rok 1666

Gasiory

Roku jak wyżej, dnia 31 stycznia. Ja, jak wyżej, ochrzcilem Franciszka Szlachetnego Walentego Miroszewskiego i Szlachetnej Marianny Kęsickiej z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Szlachetny Adam Bartoszewski i Szlachetna Bogumiła Rzekiecka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 19 kwietnia. Ja, jak wyżej, ochrzcilem [brak imienia] Szlachetnego Franciszka Boruckiego z Kozanek Wielkich i Katarzyny Bielawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Pęgowski ? i Szlachetna Zuzanna Łącka.

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 27 czerwca. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Jana Chlewskiego i Szlachetnej Marianny Leśniewskiej sem? prawowitego małżeństwa. Rodzice chrzestni Szlachetny Adam Bartoszewski i Szlachetna Bogumiła Rzekiecka.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 10 listopada. Ja, jak wyżej, ochrzcilem Marcina Szlachetnego Jana Pęgowskiego i Szlachetnej Marianny Pniewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Zuzanna z Brodnicy.

Rok 1667

Ładawy

Roku jak wyżej. Ja, jak wyżej, dnia 1 ma.. ochrzcilem Katarzynę Szlachetnego Adama Stęsickiego z Ładaw i Szlachetnej Anny Pęgowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marek Rowiński i Szlachetna panna Bogumiła Rzekiecka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 22 lipca. Ja jak wyżej, ochrzcilem Magdalenę Szlachetnego Jana z Kozanek Wielkich Kozaneckiego i Szlachetnej Anny z Dzierza? Dzierzawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Franciszek Borucki i Szlachetna Anna Zaborowska.

Rok 1668

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 22 kwietnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Katarzynę Szlachetnego nieżyjącego Adama Bartoszewskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny prawowitej małżonki wyżej wymienionego Adama. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Zaborowski i Szlachetna Anna Łącka.

Roku jak wyżej, dnia 6 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Stanisława Pawlikowskiego z Pęgówka i Szlachetnej Katarzyny Zelgowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Andrzej Bartoszowski i Szlachetna Jadwiga z Zelgoszcza Rzekiecka.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 18 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Szlachetnego Walentego Miroszewskiego z Gąsiorów i Szlachetnej Marianny Stęsickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Luberacki i Szlachetna panna Jadwiga Zelgoska.

Ładawy

Roku jak wyzej, dnia 15 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Franciszka Szlachetnego Jana Pęgowskiego z Ładaw i Szlachetnej Marianny Pniewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Rzekiecki i Szlachetna  Bogumiła Rzekiecka.

Czepów Średni

A.D. tysiąc sześćset sześćdziesiątego piątego. Dnia dziewiątego września. Ja, Stefan Słosczewski proboszcz W?, ochrzcilem Stanisława Urodzonego Jana Czepowskiego z Czepowa  [Wejsrzednie] parafii Wielenin i Urodzonej Elżbiety Trzebickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Maciej Zawisza i Urodzona Jadwiga z Romiszewic Trzebicka tego Zawiszy matka i babka dziecka.

Wielenin

Roku jak wyżej, dnia 27 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Katarzynę Szlachetnego Jana Idzikowskiego i Szlachetnej Zofii Radzymińskiej z Wieleninia, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony i Wielmożny Jakub Jerzmanowski starosta uniejowski z Urodzoną Katarzyną z Uniejowa Łacką.

Czepów Średni

A.D. 1668 2 grudnia. Ja, Andrzej Kowalczewski prepozyt konwentu miechowskiego, ochrzciłem Barbarę Urodzonego Jana Czepowskiego z parafii wielenińskiej i Urodzonej Elżbiety Trzebickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub z Romieszwic Stokowski i Urodzona Jadwiga z Romiszewic Trzebicka tego Stokowskiego siostra rodzona i babka ochrzczonego dziecka.

Rok 1669

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 30 czerwca, ochrzciłem Pawła? Szlachetnego Franciszka Różyckiego z Kozanek Wielkich i Szlachetnej Katarzyny Bielawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Franciszek Łomiński i Szlachetna Anna Zaborowska.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 28 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Mariannę Urodzonego Mariana Leśniewskiego z Gąsiorów i Urodzonej Marianny Gąsiorowskiej. Rodzice chrzestni Urodzony Walenty Miroszewski i Urodzona Wolska.

Rok 1670

Gorzewo

Roku jak wyżej, dnia 9 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Teresę Szlachetnego Adama Pągowskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny Dzierzawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Borowski i Szlachetna panna Ewa Dzierzawska rodzona siostra.

Czepów ?

Roku jak wyżej, dnia 24 kwietnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Urodzonego Jana z Otoka Otockiego obecnie dzierżawcę w Czepowie Nadolnym i Urodzonej z Dominowa Dominowskiej której imię Teresa, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jan z Czepowa W? Czepowski i Urodzona panna Regina Dominowska siostra rodzona.

Tego samego dnia, tego Urodzonego i Urodzonej ochrzciłem Katarzynę. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Szlachetna Jadwiga Starczewska. 

Kozanki Podleśne

Roku jak wyżej, dnia 17 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Wawrzyńca z Kozanek Podleśnych Kozaneckiego zwanego Gromal i Szlachetnej Anny Chodakowskiej, prawowitych małżonków. Rodzce chrzestni Chryzostom Bratkowski i panna Marianna Miechikówna z Kozanek Podleśnych.

Chwalborzyce

Roku jak wyżej, dnia 22 lipca, ja jak wyżej, ochrzciłem Piotra Michała Urodzonego Pana Aleksandra z Chwalborzyc Bratkowskiego i Urodzonej Teresy Bardzińskiej. Rodzce chrzestni Urodzony Chryzostom Bratkowski i Urodzona panna Helena Biskupska.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 24 lipca, ja jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Urodzonego Jana z Ładaw Pęgowskiego i Szlachetnej Marianny Pniewskiej, prawowitych małżonków. Rodzce chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Borowski i Szlachetna Zofia Idzikowska z Wielenina.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 7 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Franciszkę Jadwigę Urodzonego Jana z Czepowa ? Czepowskiego i Urodzonej Elżbiety z Ładokrzyc? Trzebickiej, prawowitych małżonków. Rodzce chrzestni Urodzony Grzegorz Czepowski i Urodzona Jadwiga Bucherowa.

Roku jak wyżej, dnia 31 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Elżbietę Szlachetnego Jana Żbikowskiego z dworu ? w Wieleninie i Szlachetnej Zofii Radzianowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Wielebny Walenty Węgierski ? przy św. Duchu  w Uniejowie i Szlachetna Marianna Wojciechowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 9 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Elżbietę Urodzonego Stanisława z Gorzewa Zelgowskiego i Urodzonej Jadwigi Miniszewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Piotr Zelgowski i Urodzona Anna Borowska.

Rok 1671

Stemplew

Roku jak wyżej, dnia 5 czerwca. Ja Maciej Gąsiorowski proboszcz uniejowski i viceprepozyt, ochrzciłem Konstancję Urodzonego Ludwika Wojciechowskiego ze Stemplewa i Urodzonej Marianny Krasowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Czcigodny Kazimierz Radoński bakalarz uniejowski i Urodzona Zofia ?zikowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 2 lipca. Ja Tomasz Kusajewicz wikary kolegiaty uniejowskiej, ochrzciłem Mariannę Szlachetnego Adama Pęgowskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny Dzierzawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Wolski i Szlachetna Elżbieta Za?

Ładawy

Tego samego roku. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Wawrzyńca Urodzonego Wawrzyńca Borowskiego z Ładaw i Urodzonej Anny Pęgowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Szlachetny Adam Pęgowski i Urodzona Jadwiga Zelgoska.

Rok 1672

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 17. Ja jak wyżej , ochrzciłem Agnieszkę Szlachetnego Mariana Leśniewskiego z Gąsiorów i Szlachetnej Marianny Gąsiorowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Andrzej Bartoszewski i Szlachetna Anna Łącka.

Rożniatów

Roku jak wyżej, dnia zaś 22 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Barbarę Urodzonuch Alberta Zakrzewskiego i Krystyny, prawowitych małżonków z Rozniatowa. Rodzice chrzestni Urodzony Aleksander Bratkowski pisarz grodzki łęczycki i Urodzona Petronela z Paprosina Suchorska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 24 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Mariannę Urodzonego Stanisława z Gorzewa Zelgowskiego i Urodzonej Jadwigi Miniszewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Zaborowski i Urodzona Zofia Pawlikowska.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej. Ja jak wyżej, dnia 25 lutego, ochrzciłem Annę Szlachetnego Franciszka Boruckiego z Kozanek Wielkich i Szlachetnej Katarzyny Bielawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Jan kierownik szkoły i Anna Turowska.

Kozanki Podleśne

Roku jak wyzej, dnia 11 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Józefa Szlachetnego Wawrzyńca z Kozanek Podleśnych Kozaneckiego i Szlachetnej Anny Chodakowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Idzikowski i panna Anna Miernikowna.

Roku jak wyżej, dnia 21 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Andrzeja Urodzonych Jakuba z Rożniatowa Łykowskiego i Urodzonej Małgorzaty Miniszewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Zaborowski i Urodzona Anna z Pęgowa Wolska.

Rok 1673

Czepów Nadolny

12 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Bogumiłę Urodzonego Świętoslawa z Czepowa Nadolnego Borowskiego i Urodzonej Anny Lubienieckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Łukasz Piaskowski i Urodzona Zofia Idzikowska.

Gorzew.

16 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Mariannę Szlachetnego Adama Pęgowskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny z Bierzaw Bierzawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Dzierzawski i Szlachetna panna Jadwiga Zelgowska.

Gąsiory

Roku jak wyzej, dnia 23 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Urodzonego Mariana Leśniowskiego i Urodzonej Marianny Gąsiorowskiej, prawowitych małżonków z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Urodzony Wawrzyniec Leśniowski i Urodzona Marianna Miroszewska.

Czepów

Roku jak wyżej, dnia 28 sierpnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Konstancję Szlachetnego Alberta Pomorskiego i Szlachetnej Marianny Luberackiej z Czepowa. Rodzice chrzestni Szlachetny Grzegorz Czepowski i Szlachetna Helena.

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 22 września. Ja jak wyżej, ochrzciłem Franciszka Szlachetnego Wawrzyńca Borowskiego i Szlachetnej Anny Pęgowskiej, prawowitych małżonków z Ładaw. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Leśniowski i Szlachetna pana Teresa Kędzierska.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 22 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Mariannę Urodzonego Jana Czepowskiego i Urodzonej Elżbiety Trzebickiej, prawowitych małżonków z Czepowa ? Rodzice chrzestni Urodzony Albert Bug... i Urodzoa Marianna Sadkiewska?

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia 14 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Marcina Szlachetnego Sebastiana Zaborowskiego i Szlachetnej Marianny Łąckiej, prawowitych małżonków z Pęgówka. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Zaborowski i Szlachetna panna Teresa Kędzierska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 17 grudnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Mikołaja Tomasza Urodzonego Stanisława z Gorzewa Zelgowskiego i Urodzonej Jadwigi Miniszewskiej, prawowitych małżonków Rodzice chrzestni Urodzony Jakub ?oski i Urodzona Marianna ?ska.

Czepów Dolny

Roku jak wyżej, dnia zaś 19 grudnia. Ja, Franciszek Jarzyński wikary kościoła kolegiaty uniejowskiej, [ochrzciłem] syna imieniem Tomasz, Urodzonych Alberta Kamińskiego i Marianny z domu Kłobukowskiej, prawowitych małżonków z Czepowa Nadolnego. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Grzegorz Czepowski z Czepowa Nadolnego i Szlachetna panna Marianna Rzekiecka z Zelgoszcza.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 8 marca. Ja, Jan ?, ochrzciłem Stanisława, Szlachetnego Adama Pęgowskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny Dziarzanowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Leśniewski i Szlachetna Bogumiła Dzierzanowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia jak wyżej, ochrzciłem Józefa Szlachetnego Marcina Chełkowskiego z Gorzewa i Elżbiety, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Borowski i Szlachetna Marianna Leśniewska.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 3 listopada. Ja zarządca ?, ochrzciłem Elżbietę, Szlachetnego Andrzeja Kozaneckiego z Kozanek Wielkich i Szlachetnej Doroty Gołębowskiej jego prawowitej małżonki. Rodzice chrzestni Szlachetny Franciszek Borucki i Szlachetna pnna Teresa Borucka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej. Ja jak wyżej, dnia 29 listopada, ochrzciłem Katarzynę Szlachetnego Stanisława Kozaneckiego z Kozanek Wielkich i Szlachetnej Elżbiety Łąckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Kozanecki i Szlachetna panna Katarzyna Czepowska.

Gorzew

Przewielebny Smykułowicz jak wyżej, ochrzcił  imienem Józef, dziecko Szlachetnego Marcina i Elżbiety Chełkowskich z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Borowski i Szlachetna Marianna Leśniewska.

Rok 1676

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 9 września. Ja jak wyżej, ochrzciłem Reginę Teresę, Urodzonego Jana Skotnickiego z Czepowa ? i Urodzonej Katarzyny Sypowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Grzegorz Czepowski i Urodzona Piaskowska.

Rok 1677

Ładawy luty

Ja Jan Przykułowicz? zarządca wieleniński, ochrzciłem Macieja, Urodzonego Wawrzyńca Borowskiego i Urodzonej Anny Stęsickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Pęgowski i Urodzona Marianna Stęsicka.

Gorzew

Ja jak wyżej, ochrzciłem Agnieszkę Urodzonego Adama Pęgowskiego i Urodzonej Marianny Dzierzanowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Paweł Pęgowski i Szlachetna Marianna Łącka.

Wielenin

Ja jak wyżej, dnia 16 czerwca, ochrzciłem Jana, Szlachetnego Jana Chojnackiego i Szlachetnej Katarzyny ..plinskiej?, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Pan Andrzej Wyrzykowski starosta z zamku uniejowskiego i Urodzona Elżbieta Gąsiorowska.

Kozanki Podleśne

Ja jak wyżej, dnia 24 sierpnia, ochrzciłem Ludwika Szlachetnego Wawrzyńca z Kozanek Podleśnych Kozaneckiego i Szlachetnej Anny Chodakowskiej. Rodzice chrzestni Urodzony Marian Łącki i Urodzona Anna Wierzchowska.

Rok 1678

Pęgów

Rok 1678. Ja, jak wyżej, dnia 16 stycznia, ochrzciłem Sebastiana ?, Szlachetnego Andrzeja Bartoszewskiego i Szlachetnej Jadwigi Potockiej, prawowitych małżonków z Pęgówka. Rodzice chrzestni Szlachetny Piotr Zelgowski i Szlachetna panna Marianna Rzekiecka.

Pęgówek

1678. Ja, jak wyżej, dnia 18 stycznia, ochrzciłem Piotra Szlachetnego Andrzeja Jaworskiego i Szlachetnej Anny, prawowitych małżonków z Pęgówka. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Rzekiecki i Szlachetna Zofia Okupska.

Roku jak wyżej, dnia ? lutgo. Ja Stanisław Gąsiorowski wiceprepozyt uniejowski, ochrzciłem Bogumiła, Urodzonego Jana Skotnickiego z Czepowa  ? i Urodzonej Katarzyny Porowskiej?, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Wielmożny i Urodzony Pan Wacław Zaleski chorąży łęczycki i Urodzona Pani Anna Ewa Bratkowska małżonka skarbnika granicznego sieradzkieg.

Pęgów

Roku jak wyżej. Dnia 15 kwietnia. Ja jak wyżej, ?, ochrzciłem Alberta, Szlachetnego Jana z Pęgowa Pęgowskiego i Szlachetnej Jadwigi Łąckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Ewa Pęgowska.

Rok 1679

Czepów

Roku jak wyżej. Dnia 31 maja. Ja ? Trzebicki prepozyt przy ? uniejowskim, ochrzciłem Magdalenę? Barbarę, Urodzonego Chryzostoma Jakuba Bosakowskiego i Urodzonej Marianny Papieskiej z Czepowa ?, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Samuel Targowski podstarości z zamku uniejowskiego i Urodzona panna Róża ? Szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Ewa Pęgowska.

Pęgów

Roku jak wyżej. Dnia 29 listopada ochrzciłem Katarzynę, Szlachetnego Pawła Pągowskiego z Pęgowa i Marianny Lesczyńskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Kazimierz Ulanowski i Jadwiga jego małżonka.

Rok 1680

Roku jak wyżej. Dnia 30 kwietnia ochrzciłem Alberta, Szlachetnego Adama z Gorzewa Pągowskiego i Szlachetnej Marianny Bierzawskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony ...

? Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 8 maja ochrzciłem Stanisława Szlachetnego Jana Rzekieckiego i Szlachetnej Anny Wolińskiej, prawowitych małżonków z Zelgoszczy. Rodzice chrzestni Szlachetny Andrzej Rzekiecki i Szlachetna Zofia Okupska.

Czepów Górny

Roku jak wyżej. Dnia 13 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Franciszka, Urodzonego Andrzeja Orzelskiego i Urodzonej Barbary Pęcherzewskiej, prawowitych małżonków z Czepowa Górnego. Rodzice chrzestni Urodzony Jan Skotnicki i Urodzona Jadwiga Łykowska.

Roku jak wyżej. Dnia .... Ja .., ochrzciłem Katarzynę?, Szlachetnego Adama Gąsiorowskiego i Szlachetnej Elżbiety Luberackiej z Gąsiorów, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Pęgowski i Urodzona Jadwiga Łykowska.

Czepów

Tego samego dnia ochrzciłem Rozalię Franciszkę Urodzonego Stanisława Skotnickiego z Czepowa i Urodzonej Konstancji Ruskowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jan Skotnicki i Urodzona Barbara Orzelska.

Rok 1681

Czepów Górny

Roku jak wyżej. Ja jak wyżej, dnia 11 sierpnia ochrzciłem Stanisława Wawrzyńca, Urodzonego Andrzeja Orzelskiego i Urodzonej Barbary Pęcherzewskiej, prawowitych małżonków z Czepowa Górnego. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław z Biernacic Skotnicki i Urodzona Marianna Imiełkowska.

Pęgów

22 listopada ochrzciłem Katarzynę, Szlachetnego Tomasza z Pęgowa Zwiastowskiego i Szlachetnej Marianny Malskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Sebastian Zaborowski i Zofia Ma..ska.

Gorzew

Dnia 25 listopada. Ja, Albert ? wikary ? uochrzciłem Katarzynę Bogumiłę, Szlachetnego Stanisława Zelgowskiego i Szlachetnej Jadwigi Miniszewskiej, prawowitych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szlachetny Paweł Wierzchowski i Szlachetna Anna Borowska.

Rok 1682

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 3 czerwca.  Ja, jak wyżej, ochrzciłem Jana Erazma, Szlachetnego Marcina Jankowskigo z Zelgoszcza i Szlachetnej Marianny Rzekieckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Pęgowski i Urodzona Jadwiga Zelgoska.

Czepów Kawieczyno

Roku jak wyżej, dnia 4 października.  Ja, jak wyżej, ochrzciłem Franciszka, Szlachetnego Alberta Pomorskiego z Czepowa z Zelgoszcza Kawieczyna i Szlachetnej Marianny Luberackiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Andrzej Orzelski i Urodzona Leźnicka.

Roku jak wyżej, dnia 29 .... Ja, jak wyżej, ochrzciłem Zofię, Urodzonego Łukasza  Horodeńskiego z Zaborowa i Urodzonej Anny Rudnickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Łykowski i Urodzona panna Barbara Rudnicka.

[Leźnicka]

Roku jak wyżej, dnia 28 ochrzciłem Szymona, Szlachetnego Tomasza Borowskiego i Doroty Kozaneckiej, małżonków ...

Rok 1683

A.D. 1683 wieś Pęgowo

Ja, Albert Mi? wiceprepozyt i proboszcz uniejowski, dnia 4 lutego ochrzciłem Dorotę Szlachetnego Tomasza Zwiastowskiego i Szlachetnej Marianny Malskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Anna Wolska.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 5 marca. Ja Jan, zarządca wieleniński, ochrzciłem Kazimierza Wacława Szlachetnego Andrzeja z Czepowa ? Bartoszewskiego i Szlachetnej Jadwigi Potockiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Aleksander Muchliński i Szlachetna Helena Ryczycka.

Zaborów

Roku jak wyżej, dnia 6 marca. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Tomasza Szlachetnego Stanisława Rębieskiego z Zaborowa i Szlachetnej Marianny Łąckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Łykowski i Urodzona Marianna Zaborowska.

Kozanki Podleśne

Roku 1683, dnia 28 marca. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Dorotę Barbarę Urodzonego Alberta Grabowskiego z Kozanek Podleśnych i Urodzonej Anny Bratkowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Łykowski i Urodzona Jadwiga Łykowska.

19 lipca. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Józefa Urodzonych Chryzostoma z Chorzepina Bratkowskiego i Szlachetnej Krystyny Suchorskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzeni Jakub Osiński i Katarzyna Bratkowska.

Chwalborzyce

Roku jak wyżej, dnia 2 grudnia. Ja, Aleksander Chądzyński obecnie zarządca chwalborzycki, ochrzciłem Marcina Mikołaja Urodzonego Stanisława Kłobukowskiego z Chwalborzyc i Urodzonej Agnieszki Łachowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Wolski i Urodzona Anna Charzyńska.

Czepów Górny

Roku jak wyżej, dnia 3 grudnia. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Wiktorię Teresę Urodzonych Andrzeja z Czepowa Górnego Orzelskiego i Barbary Pęcherzewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Kłobukowski i Urodzona panna Zofia Słomowska.

Rok 1684

Roku jak wyżej, dnia 2 maja? Ja, jak wyżej, ochrzciłem Zofię Szlachetnego ? Zwiastowskiego z Pęgowa i Szlachetnej Marianny Malskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Wolski i Szlachetna Marianna Zaborowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 8 maja Ja, jak wyżej, ochrzciłem Zofię Szlachetnego Stanisława Zelgoskiego z Gorzewa i Szlachetnej Jadwigi Miniszewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Stanisław Pęgowski i Szlachetna Anna Wolska.

Czepów Górny

Roku jak wyżej, dnia 27 września Ja, jak wyżej, ochrzciłem Teresę Katarzynę Urodzonych Andrzeja z Czepowa Górnego Orzelskiego i Barbary Pęcherzewskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Maciej Pęcherzewski i Urodzona Helena Ryczycka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 22 grudnia Ja, jak wyżej, ochrzciłem Tomasza Szlachetnego Franciszka z Kozanek Wielkich Pęgowskiego i Szlachetnej Elżbiety Łąckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Stanisław Szynczerczyk? młodzian z Jadwigą matką familii z domu plebana.

Rok 1685

Kozanki

Roku jak wyżej, dnia 16 lutego. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Piotra Szlachetnego Michała Borowskiego i Doroty Kozaneckiej, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Kozanecki i Jadwiga matka familii z domu plebana.

[Walewo]

27 lutego, roku jak wyżej. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Józefa Wacława Urodzonego Adriana Gawrońskiego z Walewa województwa łęczyckiego i Urodzonej Anny Buskowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Słomowski i Urodzona panna Zofia Gniewoszówna.

Pęgów

Roku, jak wyżej, dnia 25 marca. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Mariannę Szlachetnego Franciszka z Pęgowa Łąckiego i Szlachetnej Katarzyny Łykowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian? Łacki i Szlachetna Małgorzata Łykowska.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 12 kwietnia. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Alberta Szlachetnego Jana Boguckiego i Szlachetnej Barbary Świerzyńskiej obecnie mieszkańców Czepowa ?, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Grzegorz Czepowski i Urodzona Helena Ryczycka.

Pęgówek

Roku jak wyżej, dnia 24 września. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Teresę Urodzonego Jana Jaworskiego z Pęgówka i Urodzonej Marianny Brodnickiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Pęgowski i Urodzona Anna Borowska.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 20 października. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Marcina Szlachetnego Stanisława Pileckiego i Szlachetnej Zofii Gledzianowskiej, prawowitych małżonków z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Szlachetny Adam Pęgowski i Szlachetna Katarzyna Bartoszewczonka.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 10 listopada. Ja, jak wyżej, ochrzciłem Barbarę Katarzynę Urodzonego Andrzeja Chwalęckiego z Czepowa ? i Urodzonej ... Tarnowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Marian Łącki i Urodzona Anna Imiełkowska.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 28 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Andrzeja Urodzonego Pawła Rębieskiego z Czepowa ? i Urodzonej Zofii ?mińskiej. Rodzice chrzestni Szlachetny Albert Zaborowski i Jadwiga matka familii z domu plebana.

Kozanki Podleśne

Tego samego dnia ochrzcilem Barbarę Bibiannę Szlachetnego Alberta Jarochowskiego z Kozanek Podleśnych i Szlachetnej Zofii Zelgowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Imiełkowski z Urodzoną Jadwigą Łącką.

Rok 1686

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 18 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Macieja Szlachetnego Franciszka Pęgowskiego z Kozanek Wielkich i Szlachetnej Elżbiety Łąckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Katarzyna Jankowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 24 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Konstancję Szlachetnego Adama Pęgowskiego z Gorzewa i Szlachetnej Marianny Dzierzanowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni ...

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 10 kwietnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Ewę Wiktorię Urodzonego Grzegorza Czepowskiego z Czepowa ? i Urodzonej Marianny Kobielskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Pawel Rębieski i Urodzona Ewa Kobierzycka.

Ja Jan Kutowicz? zarządca wieleniński, podczas nieobecności proboszcza ?, ochrzciłem Mariannę Franciszkę Urodzonego Pana Rafała Franciszka Byszewskiego i Urodzonej Pani Heleny Elżbiety, Urodzonych prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Florian Skotnicki z Urodzoną Anną Skotnicką swoją małżonką.

1686 Pęgów

Roku jak wyżej, dnia 25? września . Ja jak wyżej, ochrzciłem Mikołaja Szlachetnego Franciszka Łąckiego z Pęgowa i Szlachetnej Katarzyny Łykowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Melchior organista wieleniński i Szlachetna Anna Wolska.

Rok 1687

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, 18-go ? Ja jak wyżej, ochrzciłem Agnieszkę Szlachetnego Jana Rzekieckiego i Szlachetnej ... Wolińskiej z Zelgoszcza, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec Borowski ze Szlachetną panną Katarzyną Ste..

Gąsiory

Roku jak wyżej. Ja jak wyżej, dnia 22 stycznia ochrzciłem Wincentego Pawła Szlachetnego Mikołaja Magnuskiego z Gąsiorów i Szlachetnej Joanny Śledzianowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni  Szlachetny Jan Pęgowski i Szlachetna Barbara  Kopciowa.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 6 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem Konstancję Szlachetnego Macieja Kownackiego z Czepowa Średniego i Szlachetnej Doroty Pinskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Napruszewski i Urodzona Marianna Czepowska.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia ... września. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jadwigę Szlachetnego Franciszka Boruckiego i Małgorzaty, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzice chrzestni Kazimierz Faterek i Jadwiga matka familii z domu plebana.

Rok 1688

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 14 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Stanisława Antoniego Szlachetnego Jana Rzekieckiego z Zelgoszcza i Szlachetnej Jadwigi Tarnowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Stanisław Pęgowski i Urodzona Zofia Pawlikowska.

Rok 1689

1689 dnia 4 stycznia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Stanisława Pileckiego z Pęgowa i Szlachetnej Zofii Gledzianowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Jan Gledzianowski i Urodzona Anna Zaborowska.

Kozanki Wielkie

A.D. 1689. Ja jak wyżej, dnia 9 stycznia ochrzciłem Pawła Szlachetnego Mariana Kozaneckiego i Szlachetnej Marianny Czepowskiej, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzice chrzestni Szlachetny Piotr Wolski i Szlachetna Agnieszka Gałęska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 2 października, ja jak wyżej, ochrzciłem [brak imienia] Szlachetnego Chryzostoma z Zelgoszcza Kędzierskiego i Jadwigi, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Napruszewski i Urodzona panna Katarzyna Bartoszewska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 21 ochrzciłem Katarzynę Urodzonego Alberta Napruszewskiego i Ewy Dominikowskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Jakub Łykowski i Szlachetna Anna Borowska z Ładaw.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 25 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Andrzeja Szlachetnego Mikołaja Majkowskiego i Szlachetnej Joanny Gledzianowskiej, prawowitych małżonków z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Anna Borowska.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 11 grudnia, jak jak wyżej, ochrzciłem Tomasza Antoniego Szlachetnego Jakuba z Gąsiorów Zelgoskiego i Szlachetnej Zofii Napruszewskiej, prawowiych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni Szymon Klaciński i Szlachetna Anna Borowska.

Rok 1690

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 22 kwietnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Wiktorię Katarzynę Urodzonego Grzegorza Czepowskiego z Czepowa ? i Urodzonej Marianny Kobierzyckiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Napruszewski i Urodzona Barbara Krobanowska.

Zaborów

Roku jak wyzej, dnia 6 maja. Ja jak wyżej, ochrzcłem Stanisława Szlachetnego Jakub Osińskiego i Szlachetnej Elżbiety Zaborowskiej, prawowitych małżonków z Zaborowa, Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Gledzianowski i Szlachetna Agnieszka Gałęska.

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia 18 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Aleksego Szlachetnego Franciszka Łąckiego i Szlachetnej Katarzyny Łykowskiej, prawowitych małżonków z Pęgowa. Rodzice chrzestni Szlachetny Piotr Wolski i Szlachetna Jadwiga Łącka.

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 23 lipca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jakuba Szlachetnego Michała Borowskiego i Szlachetnej Doroty Kozaneckiej, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i szlachetna Anna Borowska.

Gorzew

Roku jak wyżej, dnia 1 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jadwigę Szlachetnego Piotra Wolskiego i Szlachetnej Katarzyny Bartoszewskiej, prawowitych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni szlachetny Marian Łącki i Szlachetna Marianna Pęgowska.

Kozanki Podleśne

Roku jak wyżej, dnia 22 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Urszulę Barbarę Urodzonego Jana Grabowskiego i Urodzonej ?, prawowitych małżonków z Kozanek Podleśnych. Rodzice chrzestni Urodzony Albert Jankowski i Urodzona panna Zofia Bratkowska.

Rok 1691

Czepów Górny

Roku jak wyżej, dnia 18 sierpnia. Ja jak wyżej, ochrzciłem Reginę Szlachetnego Jana Czarlińskiego? i Szlachetnej Marcjanny Potockiej?, prawowitych małżonków z Czepowa Górnego. Rodzice chrzestni Andrzej Radoszewski i Szlachetna Barbara Krobanowska.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 21 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Elżbietę Szlachetnego Chryzostoma Kędzierskiego i Szlachetnej Jadwigi ..., prawowitych małżonków z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Szlachetny Jan Gledzianowski i Jadwiga matka familii w domu plebana.

Czepów Średni

Roku jak wyżej, dnia 10 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Marcina Antoniego Szlachetnego Mikołaja Glińskiego i Szlachetnej ?, prawowitych małżonków z Czepowa ? Rodzice chrzestni Szlachetny Paweł Radoszewski ze swoja siostrą rodzoną Heleną Radoszewską.

Rok 1692

Czepów Górny

Roku jak wyżej, dnia 22 marca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Józefa Urodzonego Andrzeja Radoszewskiego i Urodzonej Katarzyny Godzimirskiej, prawowitych małżonków z Czepowa Górnego. Rodzice chrzestni Jan Radoszewski i Urodzona Marcjanna? Czarlińska.

Wielenin

Roku jak wyżej, dnia 6 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Jana Szlachetnego Szymona Osińskiego obecnie mieszkającego w Wieleninie i Szlachetnej Konstancji? Załuskiej, prawowitych małżonków. Rodzice chrzestni Szlachetny Marian Łącki i Jadwiga matka familii w domu plebana.

Chwalborzyce

Roku jak wyżej, dnia 8 czerwca. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Joannę ... Alberta Jankowskiego i Urodzonej .. Zborowskiej, prawowitych małżonków z Chwalborzyc. Rodzice chrzestni Walerian? Grabowski i Urodzona Marianna? Kosowska z ?

Chwalborzyce

Roku jak wyżej, ja jak wyzej, dnia 13 października ochrzciłem Józefa Macieja Urodzonego Alberta Antoniego Jankowskiego i Urodzonej Joanny Zborowskiej, prawowitych małżonków z Chwalborzyc. Rodzice chrzestni Znakomity i Przewielebny Władysław Bratkowski prebendariusz władysławowski i Urodzona ...

Ładawy

Roku jak wyżej, dnia 14 października. Ja jak wyżej ochrzciłem Teresę Szlachetnego Stefana Młodzianowskiego i Szlachetnej Marianny Wisłowskiej, prawowitych małżonków z Ładaw. Rodzice chrzestni Szlachetny Wawrzyniec  Borowski i Szlachetna pana Marianna Zelgoska.

Gąsiory

Roku jak wyżej, dnia 19 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Annę Szlachetnego Jakuba Zelgoskiego i Szlachetnej Jadwigi Napruszewskiej, prawowitych małżonków z Gąsiorów. Rodzice chrzestni Urodzony Marcin Porczyński i Urodzona Anna Napruszewska.

Czepów Górny

.. jak wyżej, ochrzciłem J?.. Urodzonego Tomasza Karczewskiego i Urodzonej Elżbiety Radoszewskiej, prawowitych małżonków z Czepowa Górnego. Rodzice chrzestni .. Józef Łykowski i Anna Radoszowska ?.. tego dziecka.

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 23 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem Andrzeja Szlachetnego Jana Rzekieckiego i Szlachetnej Jadwigi Tarnowskiej, prawowitych małżonków z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Szlachetny ... i Marianna.

Rok 1693

Kozanki Wielkie

Roku jak wyżej, dnia 3 października. Ja jak wyżej, ochrzciłem Franciszkę Szlachetnego Jakuba? Osińskiego i Szlachetnej Elżbiety Zaborowskiej, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzice chrzestni Szlachetny Gosczycki i Szlachetna Anna Wojciechowska.

Gorzew

.. Urodzonego Alberta Napruszewskiego .. Urodzonej Anny Piorunowskiej, prawowitych małżonków z Gorzewa. Rodzice chrzestni Urodzony Piotr Bykowski i Urodzona i Wielmożna Helena Byszewska ze Świeca?

Pęgów

Roku jak wyżej, dnia tego samego, ochrzciłem Jadwigę Szlachetnego Franciszka Łąckiego i Szlachetnej Katarzyny Łykowskiej, prawowitych małżonków z Pęgowa. Rodzice chrzestni Urodzony Jakub Łykowski i Urodzona  Anna Imiełkowska.

Rok 1694

Zelgoszcz

Roku jak wyżej, dnia 6 lutego, ja Stanisław? Gajęski zarządca ? ochrzciłem Walentego Szlachetnego Chryzostoma Kędzierskiego i Szlachetnej Jadwigi Rzekieckiej, prawowitych małżonków z Zelgoszcza. Rodzice chrzestni Marian Łącki i Szlachetna Zofia Dzierzanowska.

 

     Akta urodzeń 1803-1836

Film 2102900, sygn. 2

 

Rok 1803

Gąsiory

Dnia 7. lutego. Ja Adam Durski jak wyżej kapłan, ochrzciłem imieniem Walenty, urodzonego 5. tego miesiąca syna Urodzonych rodziców Jana syna Urodzonch Macieja i Teodory z Morawskich Waliszewskich i Faustyny córki Urodzonych Kazimierza i Marcjanny z Korzeniewskich Chlewskich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli ci sami rodzice Kazimierz i Marcjanna Chlewscy małżeństwo.

Gąsiory

Dnia 13. lutego. Ja Adam Durski jak wyżej, ochrzciłem dwoma imionami Apolonia Brygida, urodzoną 8. tego miesiąca córkę Urodzonych rodziców Bartłomieja syna Urodzonych Macieja i Marianny z Drozdowskich Korzeniewskich i Katarzyny córki Urodzonych Macieja i Teodory z Morawskich Waliszewskich, prawowitych małżonków, posesorów z Gąsiorów. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzeni Jan i Brygida z Dzierzbickich Korzeniewscy małżeństwo.

Rożniatów

Dnia 14 lutego. Ja ten sam kapłan miejscowy, ochrzciłem dwoma imionami Ignacy Franciszek Salezy, urodzonego 29 stycznia, syna Urodzonych rodziców Feliksa syna Urodzonych Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich i Rozalii córki Urodzonych Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich, prawowitych małżonków dziedziców z Rożniatowa. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzeni Wojciech Kamiński skarbnik łęczycki z Józefą z Moszkowskich swoją małżonką.

Kozanki Wielkie

Dnia 8 czerwca. Ja Adam D?ski jak wyżej kapłan, ochrzciłem 3-ma imionami Bogumiła, Marianna, Małgorzata, urodzoną 5-go tego miesiąca córkę Urodzonych rodziców Ludwika syna Urodzonych Piotra i Bogumiły z Jankowskich Boruckich i Józefy córki Urodzonych Wojciecha i Agnieszki z Chlewskich Głuchowskich, prawowitych małżonków z Kozanek. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Michał Gołygowski z Urodzoną Małgorzatą Kozanecką z Kozanek Wielkich.

Rok 1804

Kozanki Wielkie

Dnia 29. marca. Przewielebny Łukasz Beczkowski kapłan chwalbow? ochrzcił dwoma imionami Aleksander Jan, urodzonego 27 tego miesiąca syna Urodzonych rodziców Hieronima Pileckiego syna Urodzonych Wawrzyńca i Jadwigi z Będkowskich Pileckich i Ewy Pabianowskiej córki Urodzonych Józefa i Jadwigi z Miniszewskich Pabianowskich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzona Wiktoria Racięcka ze swoim synem Janem. Asysta Urodzony Ludwik Racięcki i Urodzona panna Kolumba Kozanecka.

Rożniatów

Roku 1804, dnia 28 października. Ja Adam Durski kaznodzieja kolegiaty uniejowskiej, kapłan zarządca dożywotni Wielenina, ochrzciłem dwoma imionami Józef Łukasz, urodzonego 18. tego miesiąca syna Urodzonych rodziców Feliksa syna Urodzonych Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich i Rozalii córki Urodzonych Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich, prawowitych małżonków z Rożniatowa. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Franciszek Ksawery Poraj Pstrokoński z Urodzoną swoją małżonką z Mleckich. Asysta Urodzony Marcin Łuczycki z Urodzoną Antoniną z Bilskich swoją małżonką.

Rok 1807

Kozanki Wielkie.

Dnia 7-go lipca. Ja Adam Durski kaznodzieja kolegiaty uniejowskiej, kapłan zarządca dożywotni Wielenina, ochrzcił dwoma imionami Anna Elżbieta, urodzoną 5-go tego miesiąca syna Urodzonych rodziców Ludwika Boruckiego syna Urodzonych Piotra i Bogumiły z Jankowskich Boruckich i Józefy Gluchowskiej córki Urodzonych Wojciecha i Agnieszki z Chlewskich Głuchowskich prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzona Ewa Dobrzeniecka? ze swoim synem Maciejem.

Czepów średni

Roku 1807-go, dnia 24 września. Ja Adam Durski kaznodzieja kolegiaty uniejowskiej, kapłan zarządca dożywotni Wielenina, ochrzcił dwoma imionami Antoni Idzi, urodzonego 1-go tego miesiąca syna Urodzonych rodziców Ksawerego Skotnickiego syna Urodzonych Walentego i Ewy z Korzeniowskich Skotnickich i Rozalii Rakowieckiej córki Urodzonych Józefa i Eleonory z Górskich Rakowieckich prawowitych małżonków z Czepowa Średniego. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Michał Krąkowski i Urodzona Zofia z Zabłockich Zabłocka. Asysta Urodzony Antoni Zabłocki i Urodzona Katarzyna z Jaraczewskich Krąkowska z Gorzewa.

Rok 1808

Rożniatów.

Roku Pańskiego 1808, dnia 11. lipca. Ja kaznodzieja kolegiaty uniejowskiej, kapłan zarządca dożywotni Wielenina, ochrzciłem dwoma imionami Leon Jan, urodzonego 23-go czerwca syna Urodzonych rodziców Feliksa Pstrokońskiego syna Urodzonych Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich i Rozalii Mleckiej córki Urodzonych Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich, prawowitych małżonków, dziedziców dóbr Rożniatowa. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Józef Mlecki i Marianna Mlecka.

Rok 1809

Kozanki Wielkie.

Dnia 14-go kwietnia Przewielebny Kazimierz Poznański kapelan z zakonu św. Franciszka ? ochrzcił imieniem Walerian, urodzonego wczoraj syna Urodzonych Pawła Boruckiego i Katarzyny Ki?amskiej, prawowitych małżonków z Kozanek Wielkich. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Stanisław Ra?wski i Urodzona Teofila Wolska  dziedziczka Zaborowa.

Kozanki Wielkie.

Dnia 10-go lipca. Ja Stefan Rychlewski wiceprepozyt uniejowski ? ochrzciłem dwoma imionami Małgorzata Marianna, urodzoną dnia 29 czerwca córkę Urodzonego Macieja Boruckiego syna nieżyjących Urodzonych Stanislawa i Eufrozyny z Wolskich Boruckich i Urodzonej Wiktorii Ostroskiej córki nieżyjących Urodzonych Adama i Franciszki z Piaskowskich Ostroskich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Wojciech Ostroski z Zaborowa z Józefą Psarską z Kozanek Wielkich.

Rok 1810

Listopad

Kozanki Wielkie

Roku 1810, dnia 14 listopada. Ja jak wyżej, ochrzciłem dwoma imionami Elżbieta Cecylia, urodzoną dnia 20 października, córkę Urodzonych Ludwika syna nieżyjących Urodzonych Piotra i Bogumiły z Jankowskich Boruckich i Józefy córki nieżyjących Urodzonych Wojciecha i Agnieszki z Chlewskich [Głuchowskich] Boruckich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzeni Jan Magnuski dzierżawca z Kozanek i Teofila Wolska dziedziczka z Zaborowa.

Rok 1813

Kozanki Wielkie

Roku 1813, dnia 11 lutego. Ja jak wyżej, ochrzciłem dwoma imionami Józef ?, syna Urodzonych Ludwika syna nieżyjących Urodzonych Piotra i Bogumiły z Jankowskich Boruckich i Józefy córki nieżyjących Urodzonych Wojciecha i Agnieszki z Chlewskich Głuchowskich Boruckich, prawowitych małżonków. Syn urodzony dnia 7-go tego miesiąca. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzeni Pan Józef i Rozalia Gordonowie małżeństwo dzierżawców z Kozanek Wielkich.

Rok 1814

Rożniatów

Dnia 22 lipca. Ja Antoni Poznański zarządca dożywotni kościoła parafialnego ?, ochrzciłem dwoma imionami Florentyna Paulina, urodzoną 28 czerwca tego roku, córkę Urodzonych Feliksa syna nieżyjących Urodzonych Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich i Rozalii córki nieżyjących Urodzonych Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich, Pstrokońskich prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli Jaśnie Wielmożny Pan Franciszek Ksawery Pstrokoński sędzia ? ze swoją małżonką.

Rok 1816

Rożniatów

Roku Pańskiego tysięcznego osiemsetnego szesnastego, dnia dwudziestego dziewiątego września. Ja Bogumił Dobrowolski wikary kolegiaty uniejowskiej, dopełniłem ceremonię nad dzieckiem urodzonym dziesiątego stycznia, ochrzczonym z wody przez Przewielebnego Antoniego Poznańskiego, synem Urodzonych Feliksa Pstrokońskiego syna nieżyjących Urodzonych Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich i Rozalii Mleckiej córki nieżyjących Urodzonych Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich, prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi byli Urodzony Antoni Pstrokoński sędzia sieradzki z Urodzoną Teklą swoją małżonką.

[Dopisek na marginesie:] Antoni Michał?

 

 

    Akta małżeństw 1803-1866

Film 2102902, sygn. 7

 

Rok 1803

Kozanki Wielkie

Dnia 20 listopada. Poprzedziwszy 3-ma zapowiedziami w kolejnych dniach niedziel podczas uroczystych mszy parafialnych, nie znajdując żadnych kanonicznych przeszkód, ja Adam ?, Urodzonego Mateusza Boruckiego lat 26, syna Urodzonych Stanisława i E? z Wolskich Boruckich i Józefę panną lat 17, córkę Urodzonych  Antoniego i Małgorzaty z Grzywińskich Kozaneckich z Kozanek ? w moim kościele wieleńskim zapytałem obydwojga, a majac ich wzajemną zgodę przez uroczyste słowa przysięgi, połączyłem ich małżeństwem i błogosławiłem. Świadkowie Urodzony Franciszek Bykowski, Urodzony Stanisław? Borucki, uczciwy Marcin Chawałkiewicz organista miejscowy i inni

Rok 1804

Zelgoszcz

Dnia 13. stycznia poprzedziwszy trzema zapowiedziami w kolejnych dniach niedziel podczas uroczystych mszy parafialnych, nie znajdując żadnych przeszkód, ja Adam ? jak wyżej kapłan, Urodzonego Wincentego Skrzyńskiego kawalera, syna Urodzonych Józefa i Katarzyny z Rupniewskich Skrzyńskich i Ankwilinę pannę, córkę Urodzonych Jakuba i Franciszki z Żernickich Głowczewskich, w moim kościele wieleńskim zapytałem obydwojga, a mając ich wzajemną zgodę przez uroczyste słowa przysięgi, połączyłem obecnych małżeństwem i podczas celebracji błogosławiłem. Świadkowie Urodzony Michał Mokrski, Urodzony Bogumił Domański, Urodzony Kazimierz Tyminiecki i wielu innych obecnych przy tym akcie.

Rok 1807

Wielenin

Dnia 27. kwietnia poprzedziwszy 3-ma zapowiedziami w kolejnych dniach niedziel podczas uroczystych mszy parafialnych, nie znajdując żadnych przeszkód, ja ten sam jak wyżej kapłan, Urodzonego Pawła Boruckiego, syna Urodzonych Piotra i Bogumiły z Jankowskich Boruckich, wdowca i Józefę Grzymską, córkę Urodzonych Wojciecha i Marianny z Załuskich Grzymskich przebywających w Wieleninie, w moim kościele parafialnym wieleńskim zapytałem obydwojga, a mając ich wzajemną zgodę przez uroczyste słowa przysięgi połączyłem obecnych małżeństwem i błogosławiłem. Świadkowie Urodzony Ludwik Borucki, uczciwy Marcin Chawalkiewicz organista wieleński, Piotr  Mrozewicz sługa kościoła i inni zgromadzeni przy tym akcie.

Rok 1811

Korzanki Podleśne. Roku 1811-go, dnia 22 listopda. Poprzedziwszy trzema zapowiedziami w kolejnych dniach niedziel podczas uroczystych mszy parafialnych, nie znajdując żadnych przeszkód, ja jak wyżej zarządca, Urodzonych Franciszka Ksawerego Kozaneckiego lat 20 kawalera, dziedzica części Kozanek Podleśnych i Teklę Dąbecką lat 16 pannę z dworu Kozanek Podleśnych zapytałem obydwojga, a mając ich wzajemną zgodę przez uroczyste słowa przysięgi, połączyłem obecnych małżeństwem i błogosławiłem. Świadkowie Urodzeni Antoni Kozanecki, Wincenty Bredo z Kozanek Podleśnych, Jan Bęklewski, Roch Pułczyński i inni wiarygodni

Rok 1813

Gorzew. Roku 1813-go, dnia dwudziestego dziewiątego marca w poniedzialek po czwartej? niedzieli Wielkiego Postu. Za specjalnym poruczeniem Najjaśniejszego i Przewielebnego Dominika Ignacego Nałęcza z Małoszyna i Raczyna Raczyńskiego arcybiskupa gnieźnieńskiego ? z dnia 25 marca tego roku, dyspensy na powinowactwo drugiego stopnia, a także drugą dyspensę na zapowiedzi i zawarcie małżeństwa jeszcze w Wielkim Poście według dołączonego tu ?. Ja Antoni Poznański zarządca zaprzysiężony błogosławiłem małżeństwo Urodzonego Mateusza Boruckiego wdowca lat 26, dziedzica części Kozanek Wielkich, syna nieżyjących Urodzonych Stanisława i Eufrozyny z Wolskich Boruckich z Urodzoną Heleną lat 20 panną z Trzcińskich Piaskowską [?] z Gorzewa. Świadkowie Urodzeni Antoni Zabłocki z Gorzewa, uczciwy Franciszek Mroczkowski z Gorzewa, Świętosław Borucki z Kozanek Wielkich.

 

 

    Akta zgonów 1803-1868

Film 2102902, sygn. 10

 

Rok 1804

Kozanki Wielkie

Dnia 10? sierpnia zmarła nieznaną śmiercią Urodzona panna Katarzyna Borucka lat około 80, opatrzona sakramentami i odpuszczeniem zupełnym, pochowana została w ? kościoła ku południu.

Kalinówki Czepowskie

Dnia 14 maja zmarł na puchlinę pracowity Maciej Pstrokoński przybysz lat około 60 z Kalinówki, opatrzony sakramentami i odpustem zupełnym, pochowany został na cmentarzu ku północy.

Rożniatów

Dnia 4 listopada zmarło z powodu konwulsji, dziecko imieniem Józef mający trzy tygodnie, syn Feliksa i Rozalii Pstrokońskich z Rożniatowa. Pochowany został w kościele w małym chórze [chorus] ku południu.

Rok 1808

Rożniatów

Dnia 22 stycznia zmarło dziecko imieniem Paweł mające 4 dni, syn Urodzonych Józefa i Marianny Boruckich, ekonomów Rożniatowa. Pochowane zostało na cmentarzu kościoła wieleńskiego ku północy.

 

 

początek strony