Antoni Pstrokoński

 

herbu Poraj 

 

Parafia Wielenin

Akta urodzeń 1803-1836

Rok 1816

Rożniatów

Roku Pańskiego tysięcznego osiemsetnego  szesnastego, dnia dwudziestego dziewiątego  września. Ja Bogumił Dobrowolski wikary kolegiaty  uniejowskiej, dopełniłem ceremonię nad dzieckiem  urodzonym dziesiątego stycznia, ochrzczonym z  wody przez Przewielebnego Antoniego  Poznańskiego, synem Urodzonych Feliksa  Pstrokońskiego syna nieżyjących Urodzonych  Franciszka i Franciszki z Gostyńskich Pstrokońskich  i Rozalii Mleckiej córki nieżyjących Urodzonych  Kajetana i Wiktorii z Kiełczewskich Mleckich,  prawowitych małżonków. Rodzicami chrzestnymi  byli Urodzony Antoni Pstrokoński sędzia sieradzki z  Urodzoną Teklą swoją małżonką.

[Dopisek na marginesie:] Antoni Michał?

 

1826

w Rożniatowie spis po Feliksie P, wdowa Rozalia z Mleckich (brat jej Antoni M.) dzieci: Leon, Florentyna, Antoni, Franciszek, Ignacy-z Osowca w poznańskim.

Dobra Rożniatów z kol.Dąbrowa kupione w 1798 r. za 105 tys.zł, a długi wartość majątku przewyższyły (Dębski 1826 k.90)

 

1833

spadkobiercy Feliksa P z Rożniatowa, wd.Rozalia z Mleckich , Antoni, Franciszek, Ignacy, Leon, Florentyna żona Jozefa Gałczyńskiego.

Rożniatów wieś i folwark, pólrolników 3, zagrodników 6, wiatrak, kolonia Holendry Dabrowa 7 hub-7 osadników. (Janczewski 1833 k.696-700)

 

1839

Rozalia z Mlickich wdowa po Feliksie z Rożniatowa

sukcesorzy: Florentyna z P. żona Józefa Gałczyńskiego z Bogusławic w konińskim, Antoni, Franciszek, Ignacy, Leon Pstrokońscy (Janczewski 1839 a.103)

opis Rożniatowa zajętego za długi i koloni Dąbrowa. (Janczewski 1839 k.450v-55)

 

 Parafia katolicka Świnice Warckie, wpis 8 / 1845

    Antoni Pstrokoński (29 lat)

    ojciec: Tobiasz , matka: Rozalia

    Weronika Zakrzewska z domu Chlebowska (33 lat)

    ojciec: Franciszek , matka: Franciszka

 

Parafia Pabianice

Akt zgonu 1852

Nr. 316

Wieś Rypułtowice.

Działo się w mieście Pabianicach dnia 17 listopada 1852 roku o godzinie dziewiątej z rana. - Stawili się Julian Chlebowski poczmajster lat trzydzieści, i Ludwik Żelisławski obywatel lat siedemdziesiąt dziewięć liczących obydwaj w Pabianicach zamieszkali; i oświadczyli że w dniu 16 bierzącego miesiąca o godzinie ósmej z rana umarł Antoni Pstrokoński dzierżawca w wsi Rypułtowicach zamieszkały lat trzydzieści sześć liczący. - Zostawiwszy po sobie owdowiałą żonę Weronikę z Chlebowskich i dwóch synów. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Pstrokońskiego akt ten stawającym przeczytany, i przez nas wraz z świadkami podpisany został i podpisano.

Podpisy:

J. Chlebowski, Ludwik Żelisławski

ks. - podpis nieczytelny